Zpět na » Francie: Ligue 1 » Sergio Ramos po posledním zápase sezóny opustí PSG

Francie: Ligue 1 - Sergio Ramos po posledním zápase sezóny opustí PSG

Sergio Ramos po posledním zápase sezóny opustí PSG © iconsport - Sergio Ramos odchází z PSG

0

Líbilo se

02.06. - Jeden z nejlepších španělských středních obránců v historii Sergio Ramos opustí Paris Saint-Germain po sobotním zápase proti Štrasburku, potvrdil to hráč i klub. Ramosovi končí smlouva v létě a už je jasné, že ji s francouzským klubem neprodlouží. Bude tak na přestupovém trhu k dispozici zadarmo.

Zítřek bude pro mě speciální, zítra dám sbohem další etapě mého života, dám sbohem PSG. Nevím, na kolika místech se člověk může cítit jako doma, ale PSG bylo díky fanouškům a Paříži určitě jedním z nich. Děkuji za dva skvělé roky, ve kterých jsem hrál v každé soutěži a dal do toho všechno. Teď mě čekají nové výzvy, budu nosit jiný dres, ale ještě jednou naposled: AllezParis,“ uvedl vítěz Mistrovství světa z roku 2010.

Sergio Ramos close to renewing at PSG

K odchodu se vyjádřil také ředitel PSG Nasser Al-Khelaifi: Rádi bychom vyjádřili naši nesmírnou vděčnost Sergiu Ramosovi za dva roky, které s námi strávil. Jeho vůdcovství, týmový duch a profesionalita v kombinaci s jeho zkušenostmi na nejvyšší úrovni z něj dělají skutečnou fotbalovou legendu a bylo ctí ho mít v Paříži. Všichni v klubu mu přejí všechno nejlepší.“

Sedmatřicetiletý Ramos se připojil k PSG v létě 2021 po 16 strávených letech v Realu Madrid, během kterých vyhrál 5 ligových titulů a 4 trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Za PSG odehrál 57 zápasů a v obou letech celek zvítězil v Ligue 1. V Lize mistrů se však nedostal přes osmifinále.

V Paříži se celkově nyní chystá velká přeměna kádru. Ve čtvrtek trenér klubu Christophe Galtier potvrdil, že z klubu odchází Lionel Messi. ESPN navíc tvrdí, že Neymar je otevřený přestupu do jiného klubu, v čemž ho podporuje i samo PSG.

Neymar only wants Man Utd transfer if he leaves PSG - but potential deal is  linked with Qatari takeover at Old Trafford | Goal.com UK

Ramos nedávno také oznámil, že ukončuje svou reprezentační kariéru. Za Španělsko nastoupil do 180 zápasů. Kromě Mistrovství světa vyhrál také EURO v roce 2008 a 2012.

Spain great Sergio Ramos to retire from internationals | The Canberra Times  | Canberra, ACT

Nikolas Kočica / espn.co.uk

Nejnovější články