Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG bije na poplach: V úvodním utkání LM bude chybět Messi i Mbappé

Francie: Ligue 1 - PSG bije na poplach: V úvodním utkání LM bude chybět Messi i Mbappé

PSG bije na poplach: V úvodním utkání LM bude chybět Messi i Mbappé © sport.de - Lionel Messi

0

Líbilo se

10.02. - Marodka pařížského klubu se týden od týdne zaplňuje více a více. Lionel Messi by mohl kvůli problémům se stehenním svalem vynechat úvodní duel vyřazovací části Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Tím ale trable klubu neskončily, francouzský mistr se již nyní musí obejít i bez Kyliana Mbappého, zatímco Verratti a Ramos se do hry teprve postupně zapojují.

Ztráta argentinského útočníka je pro PSG obzvláště bolestná, protože klub již musí počítat s tím, že do úvodního duelu Ligy mistrů nenastoupí ani ani Kylian Mbappé. Nejhorší možný sénář by pak byla absence Lionela Messiho v obou utkáních proti Bayernu Mnichov.

Pokud bude muset PSG v příštím týdnu nastoupit do úvodního duelu bez obou útočníků, bude to pro trenéra Galtiera komplikace navíc. Podle deníku L´Equipe má Messi problémy s podkolenní šlachou, která ho vyřadila pro víkendové utkání proti Monaku.

Pětatřicetiletý hráč si zraněné přivodil při prohře 2:1 s Marseille v rámci francouzského poháru. PSG sice nadále věří, že se Argentinec dá dohromady pro duel, zatímco Mbappé podle předpovědí nebude k dispozici nejméně dalších deset dní. Prognóza pro Messiho tak dává větší prostor pro optimismus.

Na trenéra Galtiera a hráče je i letos vyvíjen velký tlak na to, aby v Evropě konečně uspěli a zajistili klubu historicky první titul v Lize mistrů. Neúspěch by fanoušky přijat nebyl, protože nadvláda v domácí ligové soutěži jim již nestačí, zejména pak po vypadnutí z francouzského poháru. „Udělali jsme několik chyb, která nás stály draze. Neměli bychom se tomu ale poddávat, víme, co musíme zlepšit. Je to porážka, která nás bolí a my se chtěli do Paříže vrátit s výhrou,“ připomněl vyřazení s Marseille trenér Galtier.

Střetnutí PSG-Bayern je pravděpodobně nejzajímavějším duelem úvodního kola vyřazovací části Ligy msitrů. Oba týmy a jejich trenéři do něj jdou pod velkým tlakem, protože ligové výsledky nejsou zdaleka přesvědčivé. Bayern vyhrál jen jedenáct z devatenácti zápasů a první místo tabulky drží s hubeným bodovým náskokem před Unionem Berlín, zatímco PSG má mizernou formu a z posledních šesti zápasů vyhrálo jen třikrát.

Andrea Suttnerová / cbssport.com, mirror.co.uk

Nejnovější články