Zpět na » Francie: Ligue 1 » Zápas sezóny Ligue 1. PSG od další blamáže zachránil přímý kop Messiho v nastavení

Zápas sezóny Ligue 1. PSG od další blamáže zachránil přímý kop Messiho v nastavení © dailyexpress.com - Lionel Messi parádně rozhodl o výhře PSG

0

19.02. - REVIEW PSG bylo proti Lille velmi blízko už čtvrté prohře v řadě. Tým se trápil, hrozivě bránil a dvakrát musel střídat kvůli zranění. Jenže rozhodla kvalita ofenzivních hvězd. PSG vyhrálo 4:3 a vděčit za to může Kylianu Mbappému a zejména Lionelu Messimu, který ve čtvrté minutě nastavení o výhře rozhodl. Viděli jsme zřejmě nejlepší zápas letošní sezóny Ligue 1.

PSG - Lille 4:3

Branky: 11. a 87. Mbappé, 17. Neymar, 90+4. Messi, 24. Diakité, 58. David z pen., 69. Bamba

Prohra by znamenala, že PSG je v nejhorší formě za posledních 23 let. Trenér Galtier prý navíc dostal ultimátum na nadcházející zápasy. Úspěch proti Lille byl stěžejní. Měl PSG dostat z bídné formy a dostat do pohody před odvetou s Bayernem a důležitými ligovými zápasy. A vypadalo to velmi dobře. Kylian Mbappé si udělal tréninkové pomůcky z dvou obránců a otevřel skóre po 11 minutách. Za dalších 6 minut se ve vápně fantasticky zorientoval Neymar a po asistenci si připsal i gól.

Jenže dvougólové vedení byl dost možná i nezasloužený komfort. Lille mělo spoustu šancí, jen nedokázalo překonat Donnarummu, který odchytal skvělý poločas. Alespoň zaslouženě snížit se podařilo Bafode Diakitému. 22letý obránce skvěle hlavou využil centr Andrého Gomese z přímého kopu. PSG mělo těsně před koncem velké štěstí, že zkušený záložník Rémy Cabella ve velké šanci vůbec netrefil branku.

Druhý poločas pro PSG nezačal vůbec dobře. Hodně spornou penaltu odpískal rozhodčí Delajod za držení Djala Verrattim. K ní si stoupnul Jonathan David a proměnil s přehledem. Pro Kanaďana to byl už patnáctý gól v sezóně. To už na hřišti nebyl Neymar, kterému se kotník dostal do velmi nepříjemného úhlu a ze hřiště byl odnesen na nosítkách. Vedle něho musel už v prvním poločase vystřídat skvělý ofenzivní bek Nuno Mendes a zdravotní potíže měl i Presnel Kimpembe.

Kylian Mbappé

Bylo hůř. André Gomes skvěle vyslal Jonathana Bambu a ten parádně zavěsil a dal Lille zasloužené vedení. PSG si prakticky nedokázalo vytvořit gólové šance. Zabralo až v posledních minutách. Výborně hrál Juan Bernat a byl to právě on, kdo narazil Kylianu Mbappému, který srovnal skóre. Lille bylo pod obrovským tlakem, který nezvládlo. Ve čtvrté minutě nastavení fauloval před vápnem Benjamin André. A přímé kopy to je parketa Lionela Messiho, který o výsledku zápasu parádní střelou rozhodl.

Výhra se sice počítá a hráčům mentálně pomůže i vypjatost zápasu. Jenže na hře PSG bychom opět našli spoustu jizev. 3 inkasované góly, spousta chyb a dlouhé hluché momenty, kdy si nic nevytvořilo. Až na šanci na začátku a fantastický přímák na konci byl skoro odstřhnutý Lionel Messi. PSG může děkovat Kylianu Mbappému už jen za šanci zápas otočit. Bez něho by k výhře nedošlo ani náhodou. Uvidíme, jak vážné to bude se zraněním Neymara, který ale zřejmě bude opět chybět na osmifinále Ligy mistrů, jak už je ostatně zvykem.