Zpět na » Francie: Ligue 1 » Debut jako hrom: 17letý Ben Seghir dvěma góly zařídil Monacu výhru

Debut jako hrom: 17letý Ben Seghir dvěma góly zařídil Monacu výhru

Debut jako hrom: 17letý Ben Seghir dvěma góly zařídil Monacu výhru © europe-cities.com - 17letý mladík Ben Seghir se trefil hned dvakrát při svém debutu

0

Líbilo se

28.12. - Debuty mladých hráčů v ligových zápasech zpravidla nebývají nějakou přehlídkou extra povedených rozhodnutí, přesnosti a většinou vidíme jen náznaky toho, co mladíčci umí. Trenér Monaca Clement dnes po poločase za stavu 1:1 proti Auxerre poslal do hry teprve 17letého Eliesse Ben Seghira a ten se mu odvděčil dvěma góly, které zajistily 3 body.

Monaco je známé výchovou velkých talentů pro nejen francouzský fotbal. Buď si mladíčky z vlastních zdrojů vypiplají sami, nebo přivedou hráče s potenciálem, kteří již mají s fotbalem na nejvyšší úrovni zkušenosti. Do té první skupiny můžeme zařadit z dob dřívějších Davida Trézegueta a Thierry Henryho a v poslední době především Kyliana Mbappého. Přes ostatní kluby se ke knížatům připojili Aurélien Tchouameni, Thomas Lemar nebo třeba Fabinho. Každý rok se v dresu Monaca představí někdo, u koho je jasné, že má před sebou zárřnou budoucnost.

Eliesse Ben Seghir není v prvním týmu Monaca tak úplně nováčkem. Belgický kouč Philippe Clement mu dal pár příležitostí v Evropské lize. Absolboval s prvním týmem přípravu před druhou částí sezóny a v Auxerre si dnes odbyl svou premiéru v Ligue 1. Stav byl 1:1. Trvalo mu 13 minut a dal při svém debutu první gól mezi seniory. Nabil mu Golovin a Ben Seghir prudkou ránou po zemi překonal gólmana. Auxerre ale srovnalo. Jenže to byl znovu 17letý mladík, kdo si vzal slovo. 5 minut před koncem základní hrací doby si navedl míč na střelu a nádherně technicky zařídil Monacu 3 body. Zrodila se hvězda?

David Suchý / getfootballnewsfrance.com

Nejnovější články