Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Stříbrná Francie. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Stříbrná Francie. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Stříbrná Francie. Kdo zaujal? © fifa.com - Kylian Mbappé je teprve druhým hráčem, který dal ve finále MS hattrick

0

Líbilo se

18.12. - Před 4 lety v Rusku se tým Didiera Deschampse stal mistrem světa. Na MS 2022 do Kataru přijel výrazně omlazený tým, který ale těžil z kostry zlatého týmu z Ruska. I přes spoustu zraněných hráčů se týmu podařilo dojít až do finále a tam i přes katastrofických prvních 70 minut zatopil Argentině a dovedl jedno z nejlepších finále v historii do penalt. Kdo při cestě za stříbrem zářil?

Olivier Giroud - Za to, že v Rusku nedal na cestě za zlatem jediný gól, si Olivier Giroud vysloužil velkou kritiku. Málokdo ale viděl, že se nebezpečně přibližuje Thierry Henrymu. Během MS 2022 ho dohnal a překonal. Útočník AC Milán je tak již nejlepším střelcem v dějinách francouzské reprezentace. V některých chvílích jsme až nevěřili, že je to Giroud. Hrál jako by v sobě odemkl nejlepší verzi sebe sama.

Olivier Giroud

Antoine Griezmann - Mix Platiniho, Zidaneho a Kantého. To je jeden z popisů, který si vysloužil útočník Atlética Madrid za své výkony. Nechtělo se věřit tomu, že je to opravdu on. Deschamps ho zatáhl do středu pole a Griezmann hrál famózně. Režíroval hru, 3x asistoval, ale také se vždy zodpovědně vracel a bránil. Pokud této jeho nové role využije i Simeone v Atléticu, máme se na co těšit.

Antoine Griezmann

Theo Hernández - Dostal v prvním zápase těžký úkol. Nahradit na levém kraji obrany svého bratra Lucase, který si přetrhal vazy a sezóna pro něj skončila. Zvládl to výborně. Po celý turnaj patřil mezi nejnebezpečnější krajní obránce turnaje. Připsal si 2 asistence a v semifinále dal první a vítězný gól Maroku. I ve finále si svoje proti Messimu odbránil a aktivní byl tradičně i dopředu.

Theo Hernández

Aurélien Tchouameni - Pro něj to nebyl o nic lehčí úkol. Zranění vyřadilo Kantého s Pogbou a tak dostal šanci on. Prožívá těžký rok. Real Madrid za něj zaplatil 80 milionů eur a musí splácet. A zatím se mu to daří. Na MS 2022 vedení jasně ukázal, koho přivedlo. Hrál fantasticky a s obrovským přehledem a klidem, na 22 letého hráče až nezvyklým. Tlak ve finálovém penaltovém rozstřelu už ale na něj byl moc veliký.

Aurélien Tchouameni

Kylian Mbappé - Jeden mimozemšťan slavil, druhý smutněl. Tak by se dalo shrnout finále. Kylian Mbappé šel do finále se statistikou 5+3. Fantastická. Dlouhou dobu byla Francie úplně nulová ale právě klenot PSG dal během 93 sekund dva góly a poslal zápas do prodloužení, kde 2 minuty před koncem podruhé z penalty srovnal. To je 8 gólů na MS 2022. Ve finále už dal celkem 4 góly. Více než kdokoliv jiný. A to je mu 23 let. Začala jeho éra.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články