Zpět na » Francie: Ligue 1 » Mladší bratr Kyliana Mbappého Ethan v 15 letech debutoval za první tým PSG

Francie: Ligue 1 - Mladší bratr Kyliana Mbappého Ethan v 15 letech debutoval za první tým PSG

Mladší bratr Kyliana Mbappého Ethan v 15 letech debutoval za první tým PSG © dailymail.com - Ethan Mbappé

1

Líbilo se

16.12. - Byl to on, kdo dal vzniknout již legendární oslavě Kyliana Mbappého s frajersky založenýma rukama. Hlavně díky tomu jsme znali mladšího bratra Ethana. Přichází však chvíle, kdy mladšího z fotbalových dvojčat začneme poznávat i z fotbalových trávníků. 15letý Ethan Mbappé absolboval s prvním týmem PSG zimní přípravu a v dnešním zápase s Paris FC si odbyl debut mezi profesionály.

Kylian Mbappé je z fotbalové rodiny. Jeho otec Wilfried dříve hrával v Kamerunu, jeho strýc Pierre zastává manažerské funkce ve francouzských klubech z nižších soutěží a nevlastní bratr Jirés Kembo Ekoko byl mládežnickým reprezentantem Francie a hrál třeba za Stade Rennes, kde odehrál přes 140 zápasů. I jeho vlastní bratr Ethan hraje fotbal. V roce 2017 společně s Kylianem přešel do PSG. A patří mezi největší klenoty v tamní akademii. V kategorii U19 patří v 15 letech mezi nejlepší a zahrál si i prestižní UEFA Youth League.

Přípravu PSG během světového šampionátu ale překvapivě absolboval s A-týmem. Najednou tak měl možnost trénovat po boku klubové legendy Marca Verratiho, Sergia Ramose nebo Renata Sanchese. A v zápase s pařížským rivalem Paris FC ze druhé ligy se dostal na lavičku. Zápas byl hrán na 2 poločasy po 30 minutách a po 45 minutách přišla velká chvíle. Ethan Mbappé vystřídal letní posilu Fabiána Ruíze a odbyl si tak debut mezi dospělými, ačkoliv se nejednalo o soutěžní zápas. PSG vyhrálo 2:1 po trefách Mukieleho a Gharbiho. Ve třetí minutě nastvení si vlastní gól dal 18letý obránce El Hannach

David Suchý / footmercato.net

Nejnovější články