Zpět na » Francie: Ligue 1 » Messi a PSG se dohodli na prodloužení smlouvy

Messi a PSG se dohodli na prodloužení smlouvy

Messi a PSG se dohodli na prodloužení smlouvy © sport.de - Lionel Messi

2

Líbilo se

21.12. - Jak v polovině července s předstihem informovala španělská média, pařížský klub a hvězdný útočník, Lionel Messi, se po dlouhém jednání shodli na téměř všech detailech připravovaného prodloužení smlouvy. Obě strany se fakticky dohodly na začátku prosince, kdy se konalo Mistrovství světa v Kataru.

Právní zástupci Lionela Messiho a zejména jeho otec Jorge se v posledních měsících několikrát setkali s Luisem Camposem a Aů-Khelaifim. Následkem dlouhého vyjednávání bylo středeční oznámení francouzského tisku o tom, že argentinský útočník s pařížským klubem prodlouží smlouvu. Podle informací z médií zbývá upřesnit délku trvání nové smlouvy a také výši platu, což by mělo přijít na pořad dne až po návratu Lionela Messiho z vánoční přestávky.

O tom, že by argentinský útočník měl v klubu pokračovat, byli fanoušci obeznámeni jen několik dní po triumfu hráče na Mistrovství světa. Přímá souvislost s výhrou v Kataru ale neexistuje, podle tisku jsou totiž Messiho zástupci v kontaktu s PSG několik posledních měsíců.

Lionela Messiho podle všeho nebylo těžké přesvědčit. Paříž mu v jeho očích nabízí dvě jistoty: jeho rodina je ve Francii spokojená a klub hráči umožňuje hrát evropskou špičku. Jeho kariéra se dostala na naprostý vrchol a v PSG má záruku, že na něm může setrvat. Lionel Messi s Mbappém a Neymarem tvoří nejlepší útok historie fotbalu a argentinský útočník ve svých 35 letech překonává své limity a ukazuje, že ještě ze scény odcházet nebude.

O jeho budoucnosti se v posledních měsících hodně spekulovalo. Po nepřesvědčivé první sezóně v klubu, poznamenané bučením fanoušků, se dokonce mluvilo i o návratu Messiho do Barcelony. Katalánský klub ale nemá dostatek finančních prostředků na to, aby držitele sedmi Zlatých míčů přivedl zpět.

PSG tak zůstalo o krok před konkurencí a skutečnou otázkou bylo, jak by se Messi dokázal vyrovnat s případným neúspěchem v reprezentačním dresu. Způsob, jakým se ale útočník s šampionátem popasoval, byl neskutečný. Lionel Messi je stále hladový a jeho genialita je nedotčená. „Paříž se mi líbí mnohem víc, objevuji město a připadá mi krásné. V prvním roce došlo k obrovské změně. Všechno se stalo velmi náhle, neměl jsem v úmyslu opustit Barcelonu a všechno bylo rychlé. Po tomto dlouhém období a těžkých chvílích jsem šťastný, že žiji tam, kde žiji. S rodinou si Paříž užíváme a moc mě to tady baví,“ hovořil o svém aktuálním angažmá Lionel Messi.

Andrea Suttnerová / leparisien.fr,

Nejnovější články