Zpět na » Francie: Ligue 1 » Prezident Macron pomohl při jednání PSG a Mbappeho

Francie: Ligue 1 - Prezident Macron pomohl při jednání PSG a Mbappeho

Prezident Macron pomohl při jednání PSG a Mbappeho © sport.de - Francouzský prezident Emmanuel Macron a Kylian Mbappé mají blízký vztah

3

Líbilo se

07.06. - Kylian Mbappé překvapivě prodloužil smlouvu s Paris Saint-Germain. Svůj podíl na tom měl pravděpodobně i francouzský prezident Emmanuel Macron. V přímém rozhovoru se snažil přesvědčit Mbappého, aby zůstal.

Francouzský prezident Emmanuel Macron skutečně sehrál klíčovou roli v setrvání hvězdného hráče v PSG. Mbappé je v současné době s francouzským národním týmem. V prvním zápase Ligy národů prohrála Francie s týmem Dánska 1:2 (0:0), přestože v průběhu zápasu vedla. Mbappé byl o poločase vystřídán s bolestí kolene. Není jasné, zda nastoupí v zápasech proti Chorvatsku (6. a 13. června) a Rakousku (10. června).

Francouzský prezident Macron údajně transferu výrazně pomohl. „Ano, mluvil jsem s Kylianem Mbappém, jen abych mu poradil, aby zůstal ve Francii. Neformálním a přátelským způsobem řečeno, úlohou prezidenta je bránit svou zemi,“ řekl Macron v rozhovoru pro několik regionálních deníků, včetně Le Parisien-Aujourd´hui en France. „Ale mohu vás uklidnit, do žádných jednání nezasahuji," dodal.

Macron vůbec není fanouškem PSG, ale Olympique Marseille. „Jsem jako každý občan, pokud jde o sport: Chci vidět pěknou hru a podpořit tým, v tomto případě Olympique Marseille," řekl francouzský prezident.

Mbappé také zdůvodnil prodloužení smlouvy s PSG svými kořeny ve Francii. „Jsem Francouz a zůstanu ve Francii," řekl 23letý hráč.

Mbappé prodloužil smlouvu s Pařížany do 30. června 2025, i když to dlouho vypadalo na přestup do Realu Madrid.Podle španělských médií prý mistr světa dostal prémii až 300 milionů eur. V jiných médiích se hovoří o částkách 130 a 200 milionů eur. Výše plateb vyvolala silnou kritiku ze strany Španělska. Šéf španělské ligy Javier Tebas na Twitteru uvedl, že způsob, jakým se nákladné vyjednávaní prodlužuje, je „urážkou“ fotbalu.

Kamil Zalabák / sport.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Milovník a vrchní rozkuřovač negerstva ještě aby se nepřidal.

AVSuvorov
Nejnovější články