Zpět na » Francie: Ligue 1 » Neymarovi ruply nervy. Nechal se vyloučit a PSG bude opět chybět

Francie: Ligue 1 - Neymarovi ruply nervy. Nechal se vyloučit a PSG bude opět chybět

0

04.04. - VIDEO

Souboj dvou nejlepších týmů francouzské nejvyšší fotbalové soutěže skončil překvapivým triumfem Lille, které zvítězilo na trávníku PSG 1:0. Hrdinou se stal kanadský útočník Jonathan David, vítězný gól vstřelil ve 20. minutě. Hvězdný útočník Pařížanů Neymar duel nedohrál, v 90. minutě inkasoval druhou žlutou kartu.

Paris Saint-Germain - Lille OSC 0:1

Branky: 20. David (Ikoné)

ČK.: 90. Neymar (PSG) - 90+1. Djaló (LIL)

Paris Saint-Germain FC: Navas - Kehrer (64. Dagba), Marquinhos (C), Kimpembe, A. Diallo (64. Bakker) - Paredes, Gueye (71. RafinhaAlcântara) - Di María, Neymar, Mbappé - Kean (64. Draxler).

Lille OSC: Maignan - Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo - Sanches (73. B. Yılmaz), André, Soumaré, Bamba - Ikoné (90+3. D. Bradarić), David (35. Weah).

PSG prohrávalo doma od 20. minuty po akci Jonathana Davida a miliardářský tým nebyl schopen vyrovnat. Nedařilo se ani Neymarovi.

Hvězdný Brazilec opět potvrdil, že ho zdobí několik statusů. Kromě toho, že je to výjimečný fotbalista, je i trošku problémový.

V 90. minutě v přerušené hře při snaze sebrat mu míč vrazil do Tiaga Djala a po druhé žluté kartě musel do kabin. Vyloučen byl i jeho protivník, přičemž po cestě ze hřiště oba situaci emotivně rozebírali.

V tunelu, který vede k šatnám, následně Neymar opět do Djala strčil. Rozzuřeného Brazilce musel zpacifikovat početný štáb organizátorů.

Pro Neymara to byla už třetí červená karta z posledních čtrnácti duelů francouzské ligy, do kterých zasáhl.

Klub ze severu Francie se osamostatnil na čele Ligue 1 o tři body před svým sobotním soupeřem. V Paříži se těšil z vítězství po čtvrtstoletí a přiblížil se k zisku čtvrtého titulu v historii. Ten předchozí získal v roce 2011, těsně před příchodem katarských majitelů do pařížského klubu.

„Jsme na vrcholu tabulky, ale to nic neznamená. Pořád je tu PSG, ale i Lyon a Monako," krotil optimismus trenér Lille Christophe Galtier.

Pařížský velkoklub prohrál potřetí za sebou na domácím hřišti, což se mu nestalo od roku 2007. Navíc, ještě více si zhoršil bilanci ze zápasů s kandidáty na titul. V prvním utkání s Lille remizoval, s Monakem dvakrát prohrál a jeden neúspěch zaznamenal i proti Lyonu.

„Ztratili jsme tři důležité body, jsem zklamaný. Nemám obavy, ale musíme bojovat. Hrajeme nevyrovnaně. Jsou za tím různé důvody, pracujeme na jejich odstranění," zhodnotil duel Mauricio Pochettino.
Pařížany čeká ve středu první zápas čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov. Půjde o odvetu finálového zápasu z uplynulého ročníku.

Další zápasy:

Angers - Montpellier 1:1 (72. Bahoken - 47. Mavididi)
Monaco - FC Metz 4:0 (50. z penalty Fàbregas, 52. Volland, 77. a 88. z penalty Ben Yedder)
RC Lens - Lyon 1:1 (65. Clauss - 81. Paquetá)
Bordeaux - Štrasburk 2:3 (36. Baysse, 45+1. z penalty Hwang - 6. Koné, 21. Diallo, 30. z penalty Ajorque)
Lorient - Brest 1:0 (45. Abergel)
Nantes - Nice 1:2 (32. Touré - 11. z penalty a 29. Dolberg)
Stade de Reims - Rennes 2:2 (60. Dia, 80. Konan - 75. z penalty a 83. Guirassy)