Zpět na » Liga mistrů » PSG vyřadilo obhájce titulu, Chelsea postoupila i navzdory porážce

Liga mistrů - PSG vyřadilo obhájce titulu, Chelsea postoupila i navzdory porážce

PSG vyřadilo obhájce titulu, Chelsea postoupila i navzdory porážce © skysports.com - PSG postoupilo do semifinále na úkor obhájce titulu

1

13.04. - REVIEW Zvítězili hosté, postoupili domácí. Tak by se daly shrnout dva úterní odvetné čtvrtfinálové duely Ligy mistrů. PSG sice doma nestačilo na německý Bayern, ale díky více gólům vstřeleným na hřišti soupeře postoupilo dál. Francouzský celek doplnila londýnská Chelsea, která na "domácí" půdě v Seville prohrála 0:1 s Portem, ale na stejném stadiónu před dvěma týdny jakožto hostující tým 2:0 zvítězila.

PSG - Bayern 0:1 (celk. 3:3)

Branky: 40. Choupo-Moting

Paris Saint-Germain FC: Navas - Dagba, Danilo Pereira, Kimpembe (C), A. Diallo (58. Bakker) - Gueye, Paredes - Di María (88. A. Herrera), Neymar, Draxler (73. Kean) - Mbappé.

Bayern Mnichov: Neuer (C) - Pavard, J. Boateng, Lucas Hernández, A. Davies (71. Musiala) - Kimmich, Alaba - Sané, T. Müller, Coman - Choupo-Moting (85. Javi Martínez).

Stejně jako v prvním dvojutkání, tak i v odvetě se obhájce titulu musel obejít bez svého nejlepšího střelce Roberta Lewandowského, který po zranění kolene už trénuje, ale povolení hrát ostré zápasy ještě nedostal.

Výrazně přiblížit francouzského mistra postupu mohl na konci úvodní desetiminutovky Neymar, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil včas vyběhnuvšího Neuera.

Brazilec Neymar patřil v prvním poločase k nejlepším hráčům, ale na kopačky se mu nalepila obrovská smůla. Během krátkého časového úseku totiž orazítkoval brankovou konstrukci hned třikrát, gólman Neuer si postavil tyče ideálně.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen středopolař Idrissa Gueye (zdroj: skysports.com)

Nedáš - dostaneš. Zatímco Pařížany třikrát zastavila konstrukce brány, tak Bayern v závěru úvodního dějství skóroval a zdramatizoval průběh odvety. Ve 40. minutě byl před brankou dostatečně důrazný Eric Choupo-Moting, jenž hlavou doklepl do sítě brankářem vyraženou střelu Comana.

Druhou půli odstartovala pěkná akce Di Maríi, který si vytvořil prostor a před bránu nabízel míč Neymarovi, ten však hrací předmět nezasáhl ani ve skluzu. Na druhé straně zahrozil Leroy Sané, avšak ani jeho střílený centr nezvládl žádný ze spoluhráčů dotlačit do sítě.

Svěřenci kouče Pochettina udrželi postupový výsledek 0:1 až do závěrečného hvizdu. Díky více gólům vstřelených na hřišti soupeře pronikli do semifinále, kde změří síly s postupujícím z dvojice Manchester City - Borussia Dortmund.

Chelsea - Porto 0:1 (celk. 2:1)

Branky: 90+3. Taremi

Chelsea FC: Mendy - Azpilicueta (C), Silva, Rüdiger - R. James, Jorginho, Kanté, Chilwell - Mount (86. Ziyech), Havertz (90+2. Giroud), Pulisic.

FC Porto: Marchesín - Manafá (75. Nanú), Mbemba, Pepe (C), Sanusi - S. Oliveira (84. Vieira), Grujić (63. Taremi), Uribe - J. M. Corona (75. L. Díaz), Marega (75. Evanilson), Otávio.

Z důvodu koronavirových opatření se oba duely mezi Chelsea a Portem odehrály na neutrální půdě ve španělské Seville. V prvním střetnutí zvítězili jakožto hosté The Blues výsledkem 2:0.

Domácím nadělal vrásky na čele v 11. minutě chybnou rozehrávkou gólman Mendy, ale vše vyřešil středopolař Jorginho, který zblokoval pohotovou střelu Corony mimo tři tyče.

Corona měl i druhou a poslední příležitost úvodního dějství, jež stojí za zmínku. Na hranici pokutového území obdržel nahrávku od Mbemby, avšak skákající míč poslal vysoko nad.

Chelsea i přes porážku v odvetě postoupila do semifinále (zdroj: skysports.com)

Chelsea hrála přesně to, co potřebovala, trpělivě bránila a nepouštěla soupeře do šancí. Porto poprvé vystřelilo na bránu až krátce po hodině zápasu, hlavičku střídajícího Taremiho pokryl pohotovým zákrokem Mendy.

V nastaveném čase mohl definitivně zpečetit postup anglického mužstva Pulisic, ale v gólovce napálil pouze Marchesína. Porto okamžitě rozjelo akci na druhou stranu a po centru Nanúa vystřihl parádní nůžky Mehdi Taremi, gólman jen pozoroval balón letící do levé šibenice.

Gól přišel příliš pozdě. Poslední minutu si Tuchelova družina pohlídala s přehledem a po závěrečném hvizdu mohla slavit postup mezi čtyři nejlepší evropské týmy letošní sezóny. V semifinále se utká s vítězem dvojice Real Madrid - Liverpool.