Zpět na » 1. Bundesliga » Další majstrštyk Xabiho Alonsa, pěje ódy německý tisk

Další majstrštyk Xabiho Alonsa, pěje ódy německý tisk

Další majstrštyk Xabiho Alonsa, pěje ódy německý tisk © iconsport.photo - Trenér Bayeru Leverkusen, Xabi Alonso

0

Líbilo se

12.02. - Bayer Leverkusen předvedl ve šlágru kola proti Bayernu Mnichov mistrovský defenzivní výkon, který v kombinaci s překvapivou sestavou naprosto zaskočil úřadující mistry Bundesligy. Nečekané změny v základu a eliminování útočné hrozby Bayernu vedly k překvapivě vysokému výsledku 3:0 pro domácí Leverkusen, za což tým vděčí genialitě trenéra Xabi Alonsa.

Trenér Bayeru Leverkusen, Xabi Alonso, připravil před výkopem šlágru bundeligového zápasu proti Bayernu Mnichov překvapení, neboť se na lavičce objevily tradiční opory Jeremie Frimpong, Jonas Hofmann nebo Patrik Schick.

Hlavní trenér sáhl v velmi konzervativní sestavě, na pravý kraj obrany postavil Josipa Stanišiče, před nímž operoval Nathan Tell, a v útoku místo českého reprezentanta nastoupil rychlonohý Amine Ddli. „Ještě před samotným výkopem jsme chtěli Bayern zmást,“ vysvětlil změny v sestavě záložník Robert Andrich.

Chtěli jsme být silní v defenzívě. Odvedli jsme skutečně skvělou práci, byli jsme disciplinovaní a kompaktní. Navíc jsme Bayernu nic nedovolili,“ analyzoval utkání Xabi Alonso, jehož tým dovolil bundesligovému mistrovi pouze jednu středu na bránu. „I když jsme chtěli na hřišti zcela dominovat, někdy jsme museli vyčkat a bránit kompaktně.“

Taktika, kterou týmu naordinoval Xabi Alonso, se vyplatila. V ligovém utkání zatím žádný tým nedokázal udržet útočnou hrozbu Bayernu podobným způsobem na uzdě. Hosté vyprodukovali za devadesát minut hry pouze jednu střelu na bránu Lukáše Hrádeckého. „Když jsme neměli míč, snažili jsme se být energičtí a rychle jsme obsazovali prostor. Nikdy jsme nebyli pasivní,“ vysvětlil klíč k úspěchu Jonathan Tah, lídr defenzivní řady Leverkusenu.

Statistika, která ještě více podtrhuje bezchybný výkon Leverkusenu, je držení míče Harryho Kanea, který se v prvním poločasem potkal s míčem dohromady pouze osmkrát a v druhém poločase anglického útočníka udržel Bayer na uzdě také.

Byl to náš nejlepší výkon v sezóně, co se týče práce před vlastní brankou,“ liboval si Hrádecký. „Dnes jsme neměli tolik míč, ale zároveň jsme byli dominantní ve hře bez něj,“ dodal trenér Alonso, který zaskočil Bayern hrou s míčem. Místo toho, aby vysunul oba krajní obránce, jak to dělal doteď, čtveřice obránců zůstávala kompaktní, výjimečně se do ofenzívy zapojil Grimaldo z levého kraje.

Dnes to byl trochu jiný zápas než obvykle,“ zakončil analýzu po utkání Xabi Alonso, který má v tabulce Bundesligy solidní náskok, přesto zůstává opatrný. „Stále je teprve únor, Mým úkolem je zajistit, aby si hráči udrželi tuto úroveň.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články