Zpět na » 1. Bundesliga » Thomas Tuchel opět porovnává Německo s Anglií. Nahněval ho Josip Stanišič

Thomas Tuchel opět porovnává Německo s Anglií. Nahněval ho Josip Stanišič

Thomas Tuchel opět porovnává Německo s Anglií. Nahněval ho Josip Stanišič © iconsport.photo - Thomas Tuchel

0

Líbilo se

11.02. - Na Thomase Tuchela asi ještě větší kritika, než nyní po zápase s Bayerem Leverkusenem nešla, a to je u jeho osoby opravdu co říct. Fanoušci Bayernu už s ním dávno ztratili trpělivost a chtějí jeho okamžitý konec. Rozhodně mu nepomohlo ani další porovnání Německa s Anglií a vymlouvání se na pravidla o hostování. Tuchela totiž evidentně zabolel Stanišičův gól.

Thomas Tuchel to v Bayernu neměl jednoduché už při svém příchodu. Nahradil totiž oblíbeného Juliana Nagelsmanna poté, co Bayern v Lize mistrů rozdrtil PSG. Pod novým trenérem navíc Bayern málem přišel o ligový titul, kdy rozhodoval až v posledních minutách posledního kola Jamal Musiala a zkrat Dortmundu v předposledním kole. Ani letos to není ideální. Bayern je v lize až druhý za neporaženým Leverkusenem a jestli Tuchel vydrží po včerejším zápas, tak už asi vydrží všechno. Byl to absolutní propadák.

Bayern hrál opravdu přišerně, proti Leverkusenu neměl šanci. Tuchel byl kritizován i za experimenty se sestavou, kdy hrál Boey na levém kraji, kde prakticky nikdy nehrál, a taky to podle toho tak vypadalo. Záloha absolutně bez nápadu do příchodu Joshui Kimmicha, Jamal Musiala nevidietelný, Kane snad ještě více. Bayern hrál na 3 stopery, ale v obraně bylo stejně děr jako v ementálu. Korunku tomu nasadil Josip Stanišič hostující v Leverkusenu právě z Mnichva, který otevřel skóre zápasu. Na sociálních sítích se okamžitě strhla obří kritika směrem k tomu, že Bayern mladého Chorvata pustil.

Aby toho nebylo málo, Thomas Tuchel se k tomu na tiskové konferenci vyjádřil opět s porovnáním s Anglií. Nedávno fanoušky nahněval tím, že veřejně mluvil o tom, že v Anglii si ho váží více, než v Německu. No ještě aby si ho v Německu vážili více s tím, co jeho Bayern předvádí. Objektivně řečeno, v Německu během jeho působení nebyl nejlepším klubem. V minulé sezóně to byl při jeho působení Dortmund, nyní Leverkusen. Teď se fanoušci zlobí opět. Právě Stanišiče okomentoval s tím, že tohle by se v Anglii nestalo. Zajímalo by mě, kdyby zápas skončil opačným skóre, jestli by si taky stěžoval na to, že Stanišič proti Bayernu nastoupil.

„V Anglii je takové krásné pravidlo o tom, že když pošlete hráče na hostování, nemůže proti vám hrát. Bohužel ale tohle pravidlo v Německu neexistuje," řekl na tiskové konferenci Thomas Tuchel.

Josip Stanišič

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články