Zpět na » 1. Bundesliga » Patrik Schick asistencí zachránil neporazitelnost Bayeru Leverkusen v souboji s Dortmundem

Patrik Schick asistencí zachránil neporazitelnost Bayeru Leverkusen v souboji s Dortmundem © iconsport.photo - Patrik Schick asistoval při remíze s Dortmundem

0

03.12. - Po včerejší prohře OGC Nice s Nantes zůstal Bayer Leverkusen jediným týmem, který ještě v tomto ročníku nepoznal hořkost porážky. Musel to ale potvrdit dnes doma proti Borussii Dortmund. A měl hodně na mále. Naštěstí už má ale Xabi Alonso zdravého Patrika Schicka. Ten svým prvním dotykem s balónem přihrál v 79. minutě na vyrovnávací gól Victora Boniface.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1:1

Branky: 79. Boniface, 5. Ryerson

V celé Evropě už zůstaly jen 2 týmy, které ještě nikdo neporazil. Jednalo se o francouzské Nice a Bayer Leverkusen. Nice ale včera padlo s Nantes, a tak se čekalo na odpověď Bayeru Leverkusen, na jehož půdu přijela Borussia Dortmund. Vzhledem k tomu, co svěřenci Xabiho Alonsa v této sezóně předvádí, byli v roli favorita i podle kurzů. BVB ale ukázalo, že se s ní ale stejně počítat musí. Už po 5 minutách totiž dobré souhry a přiťuknutí Füllkruga využil bek Julian Ryerson. Bayer ae jinak svého soupeře totálně převáhal.

Přestřílel ho 22:6, měl vyšší držení míče a samozřejmě i xG. Ke gólu to ale prostě nevedlo. Ten jediný nebyl ještě v první půli uznán Wirtzovi. Velmi dobré utkání jinak opět hrál Mats Hummels a dobře chytal Köbel. Xabi Alonso se nakonec rozhodl posílit útok v 79. minutě. Ze hry šel Palacios a do hry Patrik Schick, jenž se postavil vedle svého konkurenta Victora Boniface. Trvalo mu to pár sekund. Dostal balón do vápna od Frimponga a pohotově ho posouval před prázdnou bránu. Tam si ho našel právě Boniface. 1:1. Neporazitelnost Bayeru Leverkusen stále žije. Patrik Schick Alonsovi ukázal, že o svoje místo se bude rvát.