Zpět na » 1. Bundesliga » Xabi Alonso v Bayeru Leverkusen zavedl geniální taktiku, která jim pomohla vyšplhat se na vrchol Bundesligy

Xabi Alonso v Bayeru Leverkusen zavedl geniální taktiku, která jim pomohla vyšplhat se na vrchol Bundesligy

Xabi Alonso v Bayeru Leverkusen zavedl geniální taktiku, která jim pomohla vyšplhat se na vrchol Bundesligy © iconsport.photo - taktický génius Alonso

5

Líbilo se

28.11. - Bayer Leverkusen momentálně ovládá Bundesligu po odehrání 12 zápasů, a k tomu výrazně přispěla geniální taktika. Xabi Alonso opět prokázal svou genialitu tím, že při domácích zápasech zavedl inovativní opatření - kolem autových čar umístil velké množství míčů.

Alonso, bývalý hráč Liverpoolu, Realu Madrid a Bayernu, převzal bundesligový tým v říjnu 2022 a loni dovedl Leverkusen až do semifinále Evropské ligy. Podepsal smlouvu do roku 2026, ale již se spekuluje o jeho spojení s několika jeho bývalými zaměstnavateli.

Leverkusen hraje výborný fotbal, a Alonso s jeho týmem očividně věnují pozornost i nejmenším detailům. Jak bylo možné si všimnout, Leverkusen má při domácích zápasech okolo hřiště v BayArene 29 míčů.

Tato strategie znamená, že vždy existuje další míč připravený pro hráče, což minimalizuje ztrátu času a zajistí rychlý restart pomocí rychlého autu. Tento tah byl vidět během zápasů za zavřenými dveřmi, kdy nebyli přítomní podavači míčů, ale pro Leverkusen je to teď permanentní součást jejich hry.

Technicky platí totéž i pro soupeře, ale zdá se, že to funguje pro Leverkusen, který je stále neporažený v lize.

Fanoušci ocenili tento krok od Alonsa, jejichž tým je synonymem pro rychlou hru. Jeden z nich řekl: "Xabi Alonso s míčem = Leverkusen hraje rychle, i když míč vyjde. Právě jsem napočítal 29 míčů rozestavených kolem obvodu hřiště. To je docela dost!" Další komentoval: "Xabi Alonso je taktický génius.

Petr Magasanik / sportbible.com

Nejnovější články