Zpět na » Liga mistrů » Liga mistrů: Postup ztvrdila Barcelona, Dortmund i Atlético

Liga mistrů: Postup ztvrdila Barcelona, Dortmund i Atlético

Liga mistrů: Postup ztvrdila Barcelona, Dortmund i Atlético © barcauniversal.com - Joao Cancelo

0

29.11. - REVIEW Základní skupiny Ligy mistrů se nám chýlí ke konci. Před sebou máme už jen poslední kolo, ve kterém se definitivně rozhodně o postupu. Dnes si postup zajistilo Atlético Madrid, Lazio, Borussia Dortmund a definitivně i Barcelona. Ve spoustě skupin ale ještě jasno není a bude se rozhodovat právě za další dva týdny. Zápasy jsme i dnes, jak už bývá zvykem, viděli skutečně parádní.

AC Milán - Borussia Dortmund 1:3

Branky: 37. Chukwueze, 10. Reus z pen., 59. Bynoe-Gittens, 69. Adeyemi

Tenhle zápas byl hodně akční už rovnou ze startu. Na straně AC Milán penaltu neproměnil Olivier Giroud, na té druhé proměnil Marco Reus. AC Milán ale bylo v první půli daleko lepším celkem, po individuální akci srovnal Chukwueze a potvrdit to na jejím konci mohl hlavičkující Calabria. Mířil ale vedle. Po změně stran tak přišel 19letý mladík Bynoe-Gittens a podruhé v zápase Borussii přihrál vedení, jenž navýšil Karim Adeyemi. V závěru ještě zvonilo břevno na obou stranách. Trefili ho útočníci Luka Jovič a Nicklas Füllkrug. Borussia si touto výhrou zajistila postup.

Jamie Bynoe-Gittens

FC Barcelona - FC Porto 2:1

Branky: 32. Cancelo, 57. Félix, 30. Pepe

Blaugranas se v zápase museli obejít bez zraněného Marc-André ter Stegena. Toho nahradil odchovanec La Masie Iňaki Peňa. Během první půl hodiny se musel mít na pozoru. Nezabránil ale brazilskému záložníkovi Pepemu v tom, aby otevřel skóre. To si osobně vzal Joao Cancelo a po individuálním průniku po levé straně nechytatelně srovnal jen chvíli po Pepeho gólu. Otočit mohl Félix, ale napálil břevno. Na sebe to ale vzal ve druhém poločase po skvělé souhře s mužem zápasu Cancelem. Barcelona vyhrála 2:1 a zajistila si postup. Porto se popere se Shakhtarem.

Joao Félix

Feyenoord Rotterdam - Atlético Madrid 1:3

Branky: 77. Wieffer, 14. Geertruida (VG), 57. Hermoso, 81. Gimenéz (VG)

Feyenoord musel s Atléticem minimálně remizovat, aby držel své naděje na postup. Proti gólovce Moraty ještě zasáhl Bijlow, ale při nešťastném odrazu od obránce Geertruidy už toho moc nezmohl. Atlético bylo celý zápas lepším týmem a jednoznačně si šlo pro výhru. Po změně stran to potvrdil i stoper Mario Hermoso, Tomu se vůbec nepovedl centr, ale přeměnil se v povedené zakončení a krásný gól. I to štěstí je prostě nkedy potřeba. Feyenoordu naději daroval přesnou hlavičkou Wieffer, ale zase jí sebral kanonýr Santiago Gimenéz, když přímý kop Atlética prodloužil za Bijlowova záda a pohřbil postupové šance Feyenoordu.

Mario Hermoso

Manchester City - RB Lipsko 3:2

Branky: 55. Haaland, 70. Foden, 87. Álvarez, 13. a 33. Openda

Lipsko mělo přímo skvělý start do utkání. Výkon Loise Opendy z prvního zápasu asi nebyl dostatečným varováním. Brankář Blaswich ho poslal skvěle za obranu a belgický forvard proměnil. Během první půle přidal ještě druhý gól a s Manchesterem City to vůbec nevypadalo dobře. Ve druhém poločase ale Guardiolovi svěřenci ukázali svou sílu. Za otočkou je hnal Phil Foden. Nejdříve asistoval na jubilejní 40. gól Haalandovi, poté sám srovnal a v 87. minutě přichystal třetí a rozhodující gól pro Juliana Álvareze. Cityzens tak dovedl k prvenství ve skupině.

Phil Foden

Young Boys Bern - Crvena Zvezda Bělehrad 2:0

Branky: 8. Nedeljkovič (VG), 29. Blum

Vedle celkem suverénního Lipska a stoprocentního Manchesteru City byl tohle souboj o to, kdo bude mít tu možnost zahrát si Evropu i na jaře. Přiblížit tomu Crvenu Zvezdu mohl Ndiaye, ale dvakrát selhal. Přišla tak šance z rohového kopu Young Boys, po kterém Glazer nešťastně vyrazil balón do obránce Nedeljkoviče. Další šanci srbského celku spálil Bukari, což potrestal Blum. Pojistku mohl definitivně přidat Elia, ale také neproměnil. Na to na druhé straně navázal i Mijatovič. Young Boys zvítězili, a zahrají si Evropskou ligu.