Zpět na » 1. Bundesliga » Držet Xabi Alonsa proti jeho vůli nebudeme, tvrdí prezident Bayeru Leverkusen

Držet Xabi Alonsa proti jeho vůli nebudeme, tvrdí prezident Bayeru Leverkusen

Držet Xabi Alonsa proti jeho vůli nebudeme, tvrdí prezident Bayeru Leverkusen © iconsport - Xabi Alonso může odejít z Leverkusenu kvůli zájmu od Realu, Bayernu nebo Liverpoolu

2

Líbilo se

18.11. - V posledních dnech se množí spekulace o tom, že má španělský trenér Leverkusenu, Xabi Alonso, ve smlouvě klauzuli, která by mu umožnila bezproblémový odchodu do tří klubů: Bayernu Mnichov, Liverpoolu nebo Realu Madrid. Takovou zprávu ale rychle vyvrátil samotný Leverkusen, který věří, že se v klubu trenér cítí dobře, v odchodu by mu ovšem nebránil.

Generální ředitel Leverkusenu, Fernando Carra, popřel, že by hlavní trenér, Xabi Alonso, měl ve smlouvě vloženou klauzuli, která by mu umožnila odejít do jiného klubu. „Ne, nic takového ve smlouvě není, ale ani to není potřeba. S Xabim máme velmi dobré vztahy a on ví, že jsme seriózní. A nakonec nebudeme nikoho nutit, aby zůstával, pokud sám nechce. Chceme, aby se u nás cítil tak šťastně a dobře, že bude chtít zůstat. To je náš cíl", uvedl pro webový portál Soccerex Fernando Carro.

Na papíře nic takového není, ale někdy jsou dohody, které nejsou na papíře. Víme, že pokud v budoucnu bude potřeba udělat nějaká rozhodnutí, dokážeme se dohodnout. A já doufám, že to nebude potřeba, protože bude Xabi Alosno v klubu spokojený,“ dodal generální ředitel.

Španělský trenér byl prakticky od svého nástupu na lavičku Bayeru spojován s dalšími velkými kluby, nejčastěji byly zmiňovány Liverpool, Real Madrid a Bayern Mnichov. „Vedení Leverkusenu je velmi realistické. V létě se mluvilo o jiných klubech, ale on zůstal. V klubu ale tuší, že to tak nebude navždy. Chápou, že začínající trenérská superhvězda nevěnuje dalších deset let Leverkusenu. Bude mít velké ambice, chce vyhrávat tituly, Ligu mistrů, a to je v Bayeru těžší. V konečném důsledku je normální, že chce Xabi pracovat s nejlepšími hráči světa a také být placen jako nejlepší trenér,“ myslí si fotbalový expert Honigstein z The Athletic.

„Leverkusen ví, že pokud přijde Real Madrid, Bayern nebo klub podobné velikosti, bude pro něj velmi těžké odmítnout. Nevíme, zda existuje nějaká klauzule, ale klub nebude trenéra držet proti jeho vůli. Bude chtít získat co největší kompenzaci, ale pokud dorazí nabídka například z Realu, což se může v létě stát, pak Leverkusen nebude Xabimu stát v cestě. Nevím, jestli by pro něj byl lepší odchod do Liverpoolu nebo spíše Realu, obě to jsou fantastické možnosti a všichni hráči ho budou respektovat. V kombinaci s inteligencí, kterou zjevně má, a s identitou a odkazem, který ve hře má, si myslím, že bude schopen trénovat jakýkoliv tým,“ dodal Raphael Honigstein.

Andrea Suttnerová / theathletic.com, bulinews.com

Nejnovější články