Zpět na » 1. Bundesliga » VfB Stuttgart chce hostování Alexandra Nübela proměnit v přestup

VfB Stuttgart chce hostování Alexandra Nübela proměnit v přestup

VfB Stuttgart chce hostování Alexandra Nübela proměnit v přestup © iconsport.photo - Brankář Stuttgartu, Alexandr Nubel

0

Líbilo se

02.10. - VfB Stuttgart je překvapením letošní bundesligové sezóny, když se po povedeném vstupu do německé ligy nachází na druhém místě. Jednoznačnou zásluhu na tom má trenér Hoeneaszlig;, který z týmu se sestupovými předpoklady udělal tým s ambicemi na pohárovou Evropu. A do této chvíle senzační jízdu si užívá také hostující brankář, Alexandr Nübel.

VfB Stuttgart sbírá pochvaly za mimořádně povedený vstup do bundesligové sezóny, na kterém se výrazně podílí také brankář, Alexandr Nübel. Ten v klubu hostuje z Bayernu Mnichov a jeho roční zápůjčka by nemusela být konečná.

Sportovní ředitel VfB Stuttgart, Fabian Wohlgemuth, v rozhovoru pro Sport1 naznačil, že by si klub brankáře rád ponechal natrvalo. Nübel přišel do Stuttgartu v létě na roční hostování a Wohlgemuth na otázku ohledně jeho příchodu odpověděl. „Byli jsme velmi naléhaví. Náš trenér brankářů Alexandrovi volal několikrát denně. Okamžitě jsme věděli, že se k nám hodí. Uvidíme, zda u nás zůstane na těch 6-7 let.

Ve smlouvě o zápůjčce není žádná zmínka o opci na koupi Nübela, jemuž současná smlouva v Bayernu vyprší až v roce 2025. To zároveň znamená, že Stuttgart bude muset po sezóně v případě trvání zájmu o brankáře hráče vyplatit z jeho současné smlouvy.

Sedmadvacetiletý brankář může během svého ročního působení ve Stuttgartu sledovat také vývoj na brankářském postu v Bayernu. Po návratu Neuera do branky bude zajímavé sledovat, zda se o deset let starší gólman dokáže vrátit na stejnou úroveň před zraněním, nebo bude šance, že by se Alexandr Nübel konečně probojoval na post jedničky.

Andrea Suttnerová / getfootballnewsgermany.com

Noviny
Nejnovější články