Zpět na » 1. Bundesliga » O Boatengově podpisu v Bayernu se rozhodne po několikadenní zkušební lhůtě

O Boatengově podpisu v Bayernu se rozhodne po několikadenní zkušební lhůtě

O Boatengově podpisu v Bayernu se rozhodne po několikadenní zkušební lhůtě © iconsport.photo - Jerome Boateng

0

Líbilo se

02.10. - O víkendu se v německém tisku objevily zprávy o tom, že se Jerome Boatend vrátil do Bayernu Mnichov a s týmem trénuje v Säbener Strasse. Vypadalo to tedy, že se pětatřicetiletý německý hráč vrátí do klubu, za který nastupoval v letech 2011-2021. Jeho opětovné začlenění do sestavy ale klub potvrdí až po několikadenním tréninku.

Před odjezdem klubu k pohárovému utkání v Kodani v rámci Ligy mistrů sportovní ředitel Bavorů potvrdil, že vedení zvažuje možnost přivedení středního obránce. Rozhodnutí o tom, zda se Boateng přiřadí k Bayernu padne v nejbližších dnech.

Boateng bude příští dva až tři dny trénovat na Säbener Strasse, pak s ním budeme mluvit a rozhodneme se,“ řekl Freund německým médiím. „Je to zvláštní situace, během jednoho týdne jsme měli tři zranění v obraně. Musíme to do zimní přestávky vyřešit.“

Zájem Bayernu o Boatenga vyvolal mezi fanoušky kontroverzní názory, protože v současné době čelí hráč v Bavorsku soudnímu procesu kvůli domácímu násilí. Freund ovšem zdůraznil, že soukromý život Boatenga pro klub není důležitý. „Chceme hledat to nejlepší pro FC Bayern. Sportovní stránka je pro nás nejdůležitější. Soukromé věci pro nás nejsou žádným tématem.

Předtím, než se Jerome Boateng vrátí do Bayernu, s nímž má spojenou velmi úspěšnou kariéru, bude muset podstoupit také zdravotní prohlídku. Mohlo by k tomu dojít jen několik dní poté, co odvolací soud zrušil rozhodnutí vyšší instance a Boatengovu kauzu vrátil zpět k soudu kvůli podjatosti soudce i státního zástupce.

Bývalý německý reprezentant a úspěšný obránce Manchesteru City a Lyonu, má za sebou velmi divokou minulost mimo fotbalová hřiště, to ale patrně Bayern nezastaví a Boateng bude k týmu povolán jako náhrada za zraněné obránce de Ligta a Buchmanna.

Andrea Suttnerová / bulinews.com, mirror.co.uk

Nejnovější články