Zpět na » 1. Bundesliga » Za 4 zápasy 8 gólů? To je nejlepší střelec Bundesligy Serhou Guirassy

1. Bundesliga - Za 4 zápasy 8 gólů? To je nejlepší střelec Bundesligy Serhou Guirassy

Za 4 zápasy 8 gólů? To je nejlepší střelec Bundesligy Serhou Guirassy © iconsport.photo - Serhou Guirassy je v neskutečné formě

0

Líbilo se

16.09. - Sázíte jako na nejlepšího střelce Bundesligy na Harryho Kanea, Donyella Malena, nebo vás zaujal Victor Boniface? Hodně zajímavé jméno je tu ale pro vás ve Stuttgartu. Guinejský šutér Serhou Guirassy za první 4 utkání posbíral už 8 gólů. Dnes například hattrickem sestřelil nebohou Mohuč a už je velmi blízko svému loňskému počinu. Bundesliga má vážný problém.

Serhou Guirassy je rodákem z francouzského Arlesu, ale jeho rodiče pocházejí z Guinei, kterou také reprezentuje. S fotbalem začínal v Lavallois, odkud se brzy přesunul jako velký talent do Lille. Tam se ale moc neohřál a po povedeném hostování v Auxerre poprvé zamířil do Německa, konkrétně do Kolína, kde ale starty spíše sbíral. Následně se mu dařilo v Amiens a góly dával i po přestupu do Stade Rennes. Jenomže prakticky během celé kariéry ho trápí zranění. Dost jich vynechal i po přesunu na hostování do Stuttgartu. Ve 22 zápasech ale stejně dal moc pěkných 11 gólů.

To dokázalo Stuttagrtu opět pomoci s těžkou misí udržet se. Guirassy patřil mezi nejlepší hráče tohoto tradičního klubu, který se ale v posledních letech v Bundeslize drží jen tak tak. V tomto ročníku tomu má vysoký forvard opět pomoct, protože hostování se změnilo v přestup za 9 milionů eur. Na to, co Guirassy předváděl a předvádí nyní, to je více než přijetalná částka a skvělý obchod pro VFB. Za 9 milionů má totiž neskutečnou záruku gólů a dost možná kandidáta na korunu krále střelců. Čistě teoreticky, pokud by vydržel na své aktuální formě a odehrál by všechna utkání, dal by 68 gólů.

Aktuálně je totiž 27letý útočník na průměru dvou gólů na zápas. V přípravě hattrickem odstřelil Sheffield United a v poháru gólem pomohl k výhře nad Balingenem. Vše pak začalo v zápase s Bochumí, kdy se trefil dvakrát. V dalším kole sice dal gól, ale Lipsko Stuttgart porazilo 5:1. V dalším kole si ale spravil chuť a rozdrtil se svými spoluhráči Freiburg 5:0, k čemuž přispěl opět 2 góly. A dnes? Serhou Guirasssy vstřelil všechny 3 góly Stuttgartu v zápase s Mohučí při výhře 3:1. Za 4 zápasy dal už 8 gólů. Harry Kane, Donyell Malen a Victor Boniface musí zabrat.

Serhou Guirassy

David Suchý / bundesliga.com

Nejnovější články