Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Zlatý míč 2023: Zaseknutý Mbappé, opory Neapole, nebo nestárnoucí chorvatská ikona

Ostatní - Zlatý míč 2023: Zaseknutý Mbappé, opory Neapole, nebo nestárnoucí chorvatská ikona

Zlatý míč 2023: Zaseknutý Mbappé, opory Neapole, nebo nestárnoucí chorvatská ikona © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

12.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vyhlášení vítěze Zlatého míče se blíží čím dál více a je už nyní prakticky jasné, že to bude boj mezi Lionelem Messim a Erlingem Haalandem, přičemž se vítězem stane zřejmě argentinský fenomén, a to především díky jeho skvělému světovému šampionátu. Mezi třicítkou nejlepších fotbalistů minulé sezóny ale najdeme i jiná zajímavá jména. O koho jde?

Kylian Mbappé - Nejlepší střelec Ligue 1, nejlepší střelec mistrovství světa, ze kterého si odvezl stříbrnou medaili a jako druhý hráč v historii dal ve finále hattrick. Kylian Mbappé měl řečí čísel opět neskutečnou sezónu, ale k tomu, aby byl kandidátem na Zlatý míč jí něco chybělo. Možná soutěž s větší výpovědní hodnotou než je Ligue 1, nebo lépe zvládnutý penaltový rozstřel s Argentinou. Ve svých 24 letech už by asi čekal, že minimálně jeden Zlatý míč doma mít bude, ale bohužel. Musí čekat dál. Dosáhne tohoto milníku ještě v PSG, nebo jinde?

Kylian Mbappé

Kim Min-Jae - Nejlepší stoper v Itálii a za loňskou sezónu možná i v celé Evropě. Přišel z Fenerbahce jako celkem neznámý za pár milionů eur, ale Neapol na něm už během jedné sezóny pěný balík vydělala a byl by ještě větší, kdyby neměl výstupní klauzuli. A především jí dovedl společně s Osimhenem a Kvaratskheliou ke Scudettu po 33 letech. Bez něj by nebyl. Zamkl obranu a bylo ohromně těžké přes něj projít. Svojí extratřídu už předvádí i v Bayernu Mnichov, kam po famózní sezóně přestoupil a hodně se od něj čeká.

Kim Min-Jae

Victor Osimhen - Nigerijský forvard hodně dlouho zápasil s obrovskou částkou, kterou za něj Neapol zaplatila. Byl často zraněný, góly dával, ale nebylo jich nějak extrémně hodně. Vloni to změnil. Ačkoliv ke konci sezóny zvolnil, stal se nejlepším střelcem Serie A a v 24 letech se se svou tržní hodnotou dostal nad 100 milionů eur. Ve 39 zápasech dal 31 gólů. Další komentář to asi nepotřebuje. Victor Osimhen se řadí mezi vůbec nejlepší útočníky na světě. A jeho věk nám slibuje, že bude ještě lepší a lepší. Je mi tím pádem líto obránců a brankářů.

Victor Osimhen

Harry Kane - Za sebou má dost možná nejpovedenější sezónu. Jednoznačně tu nejvíc dominantní. Kane dal v Premier League 30 gólů a to za Tottenham, který naopak prožíval nejtěžší sezónu za hodně dlouho dobu a dokonce se ani nekvalifikoval do Evropy. Kane byl neskutečný, ale byl prakticky jediným tahounem Spurs. Moc se mu nepovedlo mistrovství světa v Kataru. Dal na něm sice 2 góly a na 3 přihrál, ale jeho neproměněná penalta ve čtvrtfinále s Francií pohřbila anglické naděje. Kapitána Albionu to hodně bolelo.

Harry Kane

Luka Modrič - Nestárnoucí hvězda, která opět dokázala zázrak s chorvatským národním mužstvem. Jako hlavní tahoun ze středu pole dovedl svou zemi ke druhé medaili na mistrovství světa v řadě. I ve svém pokročilém fotbalovém věku byl velkou oporou Realu Madrid, ačkoliv jistě přichází doba, kdy se jeho minutáž sníží. Jen potvrzuje to, že se jedná o jednoho z nejlepších středopolařů fotbalové historie. Srdce fanoušků si navíc získal ještě více, když odmítl nabídku ze Saudské Arábii. Vyhrál všechno, ale chce víc.

Luka Modirč

David Suchý / goal.com

Nejnovější články