Zpět na » 1. Bundesliga » Zranění hráči: Bundesliga edition

1. Bundesliga - Zranění hráči: Bundesliga edition

Zranění hráči: Bundesliga edition © iconsport.photo - Rapahel Guerreiro se s berlema dobelhal na představování nových posil Bayernu

0

Líbilo se

10.09. - Na začátku této sezóny nás všechny zaplavila hromada zpráv o zranění několika hráčů. Pojďme si shrnout ty nejzásadnější v Bundeslize, například trápení pro Bayern Mnichov, marodku Borussie Dortmund nebo i "české" zranění.

Bayern Mnichov: brankářská situace i nová posila

Už delší dobu marodí Manuel Neuer s nohou, kterou si zlomil při lyžování. Měl by se vrátit koncem září, do té doby ho nejspíš nahradí nová posila Daniel Peretz. O začátek nové sezóny v novém působišti připravilo zranění lýtka Rapahela Guerreira. Ten by měl začít trénovat už po mezinárodní pauze. Jamal Musiala má zdravotní problémy se zády a vrátí se na hřiště na začátku října.

Borussie Dortmund: Nejlepší střelec Bundesligy je out

Niclasi Füllkrugovi se minulá sezóna v dresu Werderu Brém povedla. Vstřelil 16 gólů, stal se s Nkunkuem nejlepším střelcem sezóny a zachránil svůj tým. Na konci přestupového období přestoupil do Borussie Dortmund, ale je zraněný a jeho očekávaný návrat je kolem startu října. Krom něho mají lehký problém na krajích obrany: krátkodobé zranění Ramyho Bensebainiho a Mateua Moreyho a Thomas Meunier, který jim nebude též chybět dlouho.

Bayer Leverkusen: Český útočník a talentovaní obránci

Leverkusenu se zatím zdravotní problémy vyhýbají. Po dlouhodobém zranění by se na přelomu září a října měl vrátit Patrik Schick, který si poškodil třísla v listopadu minulého roku. Mimo něj jsou pochroumaní pouze Piero Hincapié a Timothy Fosu-Mensah, kteří by se během pár následujících dní zapojit do tréninku.

Ostatní

Na začátku sezóny se mnoha hráčům poranil křížový vaz (také ACL), například Christopher Nkunku nebo Thibaut Courtois. V německé nejvyšší lize na to teď trpí 5 hráčů, nejdelší doba léčení je nejspíš u Raphaela Frambergera z Augsburgu, který by se měl vrátit až v březnu. Brzké uzdravení přejeme také Stefanu Lainerovi, který má rakovinu lymfatické žlázy a Laurinu Ulrichovi, který má mononukleózu. Nakonec to ale zakončíme nejunikátnějším zraněním, ktrým se může „chlubit“ Anthony Caci, který využil reprezentační pauzy a šel na operaci zubů.

David Janák / sportsgambler.com, transfermarkt.com

Nejnovější články