Zpět na » 1. Bundesliga » Harry Kane: V Bayernu je jiný tlak než v Tottenhamu. Tady musíte vyhrát všechno

1. Bundesliga - Harry Kane: V Bayernu je jiný tlak než v Tottenhamu. Tady musíte vyhrát všechno

Harry Kane: V Bayernu je jiný tlak než v Tottenhamu. Tady musíte vyhrát všechno © iconsport.photo - Harry Kane

0

Líbilo se

09.09. - Harry Kane udělal svůj první a životní přestup. Celou kariéru kromě hostování strávil v Tottenhamu, nasypal mraky gólů, stal se dost možná největší klubovou legendou, ale trofeje to nepřineslo. Rozhodl se tak pro Bayern Mnichov, který ho ve 30 letech podepsal jako opožděnou náhradu za kanonýra Lewndowskiho. Nová bundesligová superstar se nyní rozpovídala o tlaku, jakému v Bayernu čelí.

Harry Kane je naprostou ikonou Tottenhamu. Je nejlepším střelcem klubové historie, fanoušci ho milují. Kdyby v Premier League zůstal, není pochyb, že by překonal Alana Shearera a stal se jejím nejlepším historickým střelcem. Jenomže atmosféra v klubu nebyla dobrá a Kane měl dost. Ačkoliv se s příchodem Postecoglua vyčistila, Kane už toho součástí není. Vybral si přestup do Bayernu Mnichov. V prvních 3 duelech zvládl vstřelit 3 branky. Přesto je Bayern pod palbou kritiky. Tu schytává hlavně trenér Tuchel. I o tom se Harry Kane rozpovídal.

Je to úplně jiný tlak, než na jaký jsem byl zvyklý z Tottenhamu. Samozřejmě, že jsme chtěli s Tottenhamem vyhrávat, ale když se to pár zápasů nepovedlo, nebyla to tragédie. V Bayernu cítíte, že musíte vyhrát každý zápas. Vyhráli jsme 4:0 a 3:1 a stejně nás kritizovali. Je to součást toho, když jste v jednom z nejlepších klubů planety. Měli jsme ale dobrý start a užívám si tenhle jiný typ emocí, tlaku. Po reprezentační pauze začínáme Ligu mistrů, kde máme být jedním z favoritů. Takže do těch zápasů jdete s trochu jinými pocity, než jsem byl zvyklý," řekl Harry Kane.

Je hrozné, když kamarádi hrají Ligu mistrů a já sedím doma. Lhal bych, kdybych říkal, že mě to nebolí. Samozřejmě že jim to přeju. Třeba Kyle Walker a tyhle kluci. Ale část mě chce mít tuhle zkušenost. Když vidím jiné hráče, jak to s jinými kluby vyhrávali, nevím jestli je žárlivost to správné slovo, ale motivuje mě to, abych šel za těmi trofejemi, co už jiní kluci mají," promluvil o své motivaci Kane.

Harry Kane

David Suchý / goal.com

Nejnovější články