Zpět na » 1. Bundesliga » Belgický útočník Openda je nejdražší posilou v historii Lipska

Belgický útočník Openda je nejdražší posilou v historii Lipska

Belgický útočník Openda je nejdražší posilou v historii Lipska © iconsport.photo - Lois Openda je nejdražší posilou Lipska

0

Líbilo se

15.07. - Odchod Christophera Nkunkua a Dominika Szoboszlaie je pro Lipska opravdu citelná ztráta. Vedení klubu ale intenzivně pracuje na náhradě dvou klíčových hráčů ofenzivy. Již přišel Baumgartner z Hoffenheimu a nyní klub přivádí nejdražší posilu klubové historie v podobě Loise Opendy z Lens. Belgický střelec Býky stál 43 milionů eur a nemá být jedinou posilou z Francie.

Lois Openda byl vychován v Bruggách. Debut si připsal v roce 2018, kdy mu bylo 18 let. V tomto belgickém klubu, jenž můžeme označit za nejlepší v posledních letech, se ale úplně neprosadil. Vystřelil až na hostování v nizozemském Vitesse. Za 2 sezóny na hostování dal celkem 29 gólů. Do Brugg se ale nevrátil. Za necelých 16 milionů eur podepsal ve francouzském Lens. A byla z toho životní sezóna. 21 góly vystřílel druhé místo, Ligu mistrů a v Lens se stal miláčkem, na kterého se jen tak nezapomene.

Navíc nechyběl v jediném zápase. To ukazuje obrovskou konzistenci a také to, že velké vytížení 23letý Belgičan vydrží. Více gólů během sezóny dali jen Jonathan David, Alexandre Lacazette a Kylian Mbappé. Zaujal i během belgické kvalifikace na Euro U21, ve které byl se 7 góly druhým nejlepším střelcem. U toho už stihl i 9 zápasů za áčko. V těch dal 2 góly. Hodně perspektivní útočník, jenž by mohl být skvělou náhradou za Christophera Nkunkua. Ten byl zase nejlepším střelcem Bundesligy v Lipsku. Právě tam nyní Openda míří.

A zadarmo to rozhodně nebude. Lipsko za něj zaplatí 43 milionů eur. Více za nikoho nikdy nedalo. Dosavadní rekord bylo 36 milionů Salzbrugu za Szoboszlaie. Mimo koncern Red Bullu pak šlo nejvíce do Záhřebu za Daniho Olma, a to 29 milionů. Openda v Lipsku podepsal smlouvu na 5 let do roku 2028. Očekávání od něj rozhodně nebudou malá. Přeci jen je náhradou za Nkunkua. Lipsko dále řeší přestup talentovaného stopera Bitshiabua z PSG a mluví se o Castello Lukebovi z Olympique Lyon. I on je stoper.

Lois Openda

David Suchý / rbleipzig.com

Noviny
Nejnovější články