Zpět na » 1. Bundesliga » Talentovaný stoper Bitshiabu z PSG přestupuje do Lipska

Talentovaný stoper Bitshiabu z PSG přestupuje do Lipska

Talentovaný stoper Bitshiabu z PSG přestupuje do Lipska © iconsport.photo - Bitshiabu přestoupil do Lipska

1

Líbilo se

19.07. - Lipsko před touto sezónou posiluje. Už přišel ofenzivní záložník Baumgartner a rekordní posila Lois Openda do útoku a přijít má na hostování i talentovaný Xavi Simons. Nebude ale jedinou posilou z PSG. Klubu už se totiž za 15 milionů eur podařilo podepsat teprve 18letého nadějného stopera, který dostával letos opravdu dost příležitostí. El Chadaille Bitshiabu by mohl být dalším hvězdným stoperem z Lipska.

Součástí PSG je Bitshiabu od roku 2017, kdy mu bylo teprve 12 let. Postupně se přes všechny kategorie dostal až do prvního týmu. Předcházely tomu samozřejmě výborné výkony v UEFA Youth League. Vědělo se, že je to velký talent. Ale tolik prostoru kolik letos dostal od trenéra Galtiera, to opravdu asi nečekal nikdo. Odehrál celkem 19 zápasů a i když šlo většinou o střídání, vedle borců jako Ramos nebo Marquinhos to byla opravdu skvělá zkušensot, jenž ho ohromně posunula a vždy za to bude vděčný.

Ačkoliv si neodpustil chyby související s jeho nedostatkem zkušeností a věkem, s velkými hvězdami po jeho boku vyloženě neselhal a byl jim rovnoceným partnerem. Zařadil se tak mezi vůbec nejnadějnější stopery v Evropě a všichni ve Francii se začali učit jeho jméno, protože jim je jasné, že v budoucnu to budou potřebovat. Je levonohý, což jeho cenovku automaticky zvedá. Se svými 196 centimetry je na tom dobře fyzicky, ale zároveň nemá problémy s pohyblivostí. Jeho velkou předností je pak jeho skvělá hra nohou.

Jeho talent už ale PSG tříbit nebude. Za 15 milionů eur totiž přestupuje do Lipska. Cenovka se ale ve finále může vyšplhat až na 20 milionů. Lipsko se tímto přestupem zřejmě připravuje na odchod Joška Gvardiola. Oba dva totiž hrají jako stopeři na levé straně obrany a jsou dobří na balónu. Chorvatský stoper má zřejmě namířeno do Manchesteru City. Kromě teprve 18letého Bitshiabua má Lipsko posílit i 20letý záložník Xavi Simons, taktéž z PSG, jenž ale přijde pouze formou hostování. Vedle této dvojice přišel záložník Baumgartner a útočník Openda.

David Suchý / sportsmole.co.uk

Nejnovější články