Zpět na » Premier League » Joško Gvardiol do Manchesteru City? Žádná dohoda není, říká sportovní ředitel Lipska

Joško Gvardiol do Manchesteru City? Žádná dohoda není, říká sportovní ředitel Lipska

Joško Gvardiol do Manchesteru City? Žádná dohoda není, říká sportovní ředitel Lipska © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Joško Gvardiol

0

Líbilo se

21.07. - Měl by se stát nejdražším obráncem v historii, jenomže jeho transfer do Manchesteru City rozhodně nevypadá tak pozitivně, jak by se z různých zvěstí posledních dní mohlo zdát. Joško Gvardiol nadále zůstává v Lipsku a sportovní ředitel Max Eberl uvedl, že žádná dohoda na stole není. Zůstane nakonec chorvatský obránce v Německu?

Hodnota jednadvacetiletého hráče se pohybuje kolem 86 miliónů liber, a pokud by City tuto částku zaplatilo, stal by se nejdražším obráncem v historii fotbalu.

Na otázku, zda došlo k dohodě, Max Eberl, sportovní ředitel Lipska, odpověděl: „Napsalo se toho hodně a poslední informace o Joškovi nás všechny překvapily.“

„V současné době jsme stále velmi daleko od sebe.“

A dodal: „Jak vidíte, Joško je tady - takže to není pravda.“

„Neprošel lékařskou prohlídkou - nevíme o tom. A nemyslím si, že to udělal za našimi zády, protože je to prostě naprostý profesionál.“

„Žádná dohoda neexistuje, ani vzdáleně.“

Od července 2021, kdy podepsal smlouvu s Dinamem Záhřeb, má tento stoper na kontě 87 vystoupení za německý klub.

V minulé sezoně skóroval proti City v prvním duelu psmifinále Ligy mistrů, který RB Lipsko prohrálo 8:1.

Od svého debutu v roce 2021 posbíral 21 reprezentačních startů za Chorvatsko a pomohl své zemi ke třetímu místu na mistrovství světa 2022 i k druhému místu za Španělskem v letošní Lize národů.

Začátkem července Max Eberl potvrdil, že probíhají rozhovory s mistry Premier League, ale bylo jasné, že Citizens ještě nepodali oficiální nabídku.

Nedávné zprávy naznačovaly, že bylo dosaženo dohody, která by zastínila 80 milionů liber, které Manchester United zaplatil za Harryho Maguirea v roce 2019.

Kam dál?

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články