Zpět na » 1. Bundesliga » Tuchel si do Bayernu vyžádal Dembélého

1. Bundesliga - Tuchel si do Bayernu vyžádal Dembélého

Tuchel si do Bayernu vyžádal Dembélého © iconsport.photo - Ousmane Dembélé v utkání FC Barcelona

0

Líbilo se

28.03. - S příchodem každého nového trenéra se očekává, že se tým přizpůsobí k obrazu svému. Co se týká taktického rozestavení a stylu hry, ale také hráčského složení. Stejně tak se chová i Thomas Tuchel na lavičce Bayernu Mnichov, od kterého přichází první pokyn: chce od vedení klubu, aby mu do týmu přivedlo Ousmane Dembélého z Barcelony.

Podle katalánského deníku El Nacional požádal nový trenér Bayernu Mnichov, Thomas Tuchel, představenstvo klubu, aby v nadcházejícím letním přestupovém období podepsalo Ousmane Dembélého. Hráč a trenér se znají ze svého předchozího společného působení v Borussii Dortmund, kde se z Dembélého postupně stalo jedno z nejslibnějších křídel světa.

Thomas Tuchel přišel do Bayernu Mnichov jen několik hodin po šokujícím vyhazovu juliana Nagelsmanna a cílem nového trenéra je vrátit klub na pozici nejlepšího mančaftu Evropy. A aby tak ambiciózního cíle mohl dosáhnout, potřebuje do šatny přivést hráče, kteří znají jeho způsob hry a kteří mohou zvládnout skok v kvalitě týmu, což se zdá být vzhledem k množství mladých hráčů, kterými tým nyní disponuje, v krátkém horizontu svítidel obtížné.

Francouzskému křídelnímu hráči končí v létě 2024 smlouva s Barcelonou a má velmi přijatelnou výstupní klauzuli. Dembélé je sice aktuálně nedotknutelným hráčem pro trenéra Xaviho, ale ekonomická situace katalánského klubu nutí Barcu k tomu, aby zvažovala prodej jakéhokoli hráče v sestavě.

Bayern Mnichov by této situace mohl využít, přičemž je potřeba zmínit, že případný odchod Serge Gnabryho by bundesligový klub donutil poohlédnout se po novém útočníkovi. Německý celek má v létě jasné cíle: posílit základní sestavu a přivést hráče, které mohou být platnou náhradou hlavních hvězd. Prioritou je ale především příchod špičkového útočníka a Dembélé by mohl být v tuto chvíli ideálním řešením.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články