Zpět na » 1. Bundesliga » Thomas Tuchel má za sebou první tiskovou konferenci jako kouč Bayernu Mnichov

Thomas Tuchel má za sebou první tiskovou konferenci jako kouč Bayernu Mnichov

Thomas Tuchel má za sebou první tiskovou konferenci jako kouč Bayernu Mnichov © iconsport.photo - Thomas Tuchel je novým koučem Bayernu

1

Líbilo se

25.03. - Thomas Tuchel překvapivě převzal Bayern Mnichov po Julianu Nagelsmannovi a nyní ho čeká těžký úkol dovést do vítězného konce zatím velmi suverénního tažení Ligou mistrů a samozřejmě se očekává zisk ligového titulu. Nyní má za sebou svou první tiskovou konferenci, na které se ke krokům Bayernu vyjádřili i představitelé vedení Hasan Salihamidžič a Oliver Kahn.

Stalo se to prakticky z hodiny na hodinu a přišlo to odnikud. Julian Nagelsmann byl odvolán z pozice hlavního kouče Bayernu Mnichov a slavný bavorský klub převzal Thomas Tuchel, který naposledy trénoval Chelsea, ale nehodil se do plánů Todda Boehlyho. Na povrch vycházejí najevo nové informace, jako například, že hráči Nagelsmannovi nevěřili kvůli jeho přitelkyni pracující v Bildu. Celou situaci nyní na tiskové konferenci alespoň trochu osvětlili Hasan Salihamidžič a Oliver Kahn, jenž za tím celým stojí.

V březnu minulého roku jsme měli podobný výkyvy formy, znovu v říjnu a nyní ho máme znovu. Vyhráli jsme jen 5 z 10 posledních bundesligových zápasů. Pokud jde výkonnostní křivka dolů, musíte reagovat. Neyblo to jednoduché řešení. V Juliana Nagelsmanna jsme věřili do 11 hodin večer v neděli. Věřili jsme mu, ale potom jsme spíš jen doufali. Pokud nejste přesvědčeni, musíte konat. Naštěstí byla na trhu skvělá možnost. Vše se seběhlo hrozně rychle," řekl k situaci ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič.

„Máme jeden z nejlepších týmů v Evropě, ale nikam se to neposouvalo. Nebyla tu kontinuita. S letošními výsledky prostě nemůžeme být spokojeni. Vyhráli jsme 5 z posledních 10 zápasů v lize. To nejsou naše ambice. Je to součást procesu. Jako první jsme museli mluvit s Nagelsmannem a říct mu naše rozhodnutí. To jsme udělali včera. Byla to hodně otevřená konverzace. Samozřejmě, že v životě jsou i hezčí věci než tohle," vyjádřil se i Oliver Kahn.

Thomas Tuchel

Nabídku jsem rychle přijal. Bayern má vítězství v DNA. Jsem opravdu potěšen za tuhle šanci. Je to čest. Když podepíšete smlouvu s Bayernem je to opravdu čest. Můžeme vyhrát všechny trofeje. Věci se sehrály opravdu hodně rychle. Načasování bylo překvapivé. Dříve tu žádný kontakt nebyl. Já jsem si myslel, že zůstanu v zahraničí. První kontakt proběhl v úterý večer," řekl na své první tiskové konferenci Thomas Tuchel.

Bayern má opravdu skvělý tým. V Premier League by hrál o titul. V Chelsea i v Paříži Bayern hodnotí jako jeden z nejlepších týmů v Evropě. Nikdy nechtějí hrát proti Bayernu. Ta velikost, ta síla klubu je prostě nesporná," dodal Tuchel.

David Suchý / fcbayern.com

Nejnovější články