Zpět na » 1. Bundesliga » Hráči Bayernu se po odchodu trenéra Nagelsmanna dělí na dva tábory

1. Bundesliga - Hráči Bayernu se po odchodu trenéra Nagelsmanna dělí na dva tábory

Hráči Bayernu se po odchodu trenéra Nagelsmanna dělí na dva tábory © iconsport.photo - Manuel Neuer a Joshua Kimmich

1

Líbilo se

27.03. - BULVÁRNÍK V šatně Bayernu Mnichov se začíná zvětšovat příkop, který vznikl po odchodu trenéra Juliana Nagelsmanna. Za něj se postavila dvojice Kimmich - Goretzka, zatímco další hvězdy v čele s Manuelem Neuerem či Sergem Gnabrym s odvoláním hlavního trenéra souhlasily. Vedení bavorského klubu bude mít co dělat, aby nepříjemnou atmosféru v šatně uklidnilo.

Julian Nagelsmann, pětatřicetiletý trenér byl minulý pátek odvolán z lavičky Bayernu, přestože klub v bundesligové tabulce ztrácí pouze od na vedoucí Dortmund a na evropském poli vyhrál všech osm dosavadních utkání.

I přesto vedení klubu vidělo jeho další setrvání na lavičce Bayernu za neúnosné a přivedlo Thomase Tuchela. Zprávy z médií ale naznačují, že ne všichni hráči jsou s překvapivým rozhodnutím klubu spokojeni. Deník Bild dokonce naznačuje, že se v šatně utvořily dva tábory: frakce pro a proti Nagelsmannovi.

Proslýchá se, že hned sedm hráčů chtělo, aby Nagelsmann přišel o práci, řada dalších klíčových osobností ale podpořila bývalého trenéra. Mezi největší příznivce Nagelsmanna patří Leon Goretzka a Joshua Kimmich, dále Matthijs De Ligt, Dayot Upamecano a Benjamin Pavard.

Patrně jediným hráčem, který se k celé situaci nechtěl vyjádřit a přiklánět se na jednu či onu stranu, je Thomas Muller, jenž zůstal neutrální. Naopak tábor hráčů, kteří s odchodem Nagelsmanna souhlasili, sestává z Manuela Neuera, který trenéra velmi kritizoval kvůli dřívějšímu odvolání šéftrenéra brankářů. Na stejné straně barikády stojí také Serge Gnabry, Leroy Sane, Jamal musiala, Joao Cancelo nebo Sadio Mane.

Když jsme v létě 2021 podepsali smlouvu s Julianem Nagelsmannem, byli jsme přesvědčeni, že s ním budeme spolupracovat dlouhodobě. Julian sdílí naši snahu hrát úspěšný a atraktivní fotbal. Nyní jsme ale dospěli k názoru, že kvalita v našem týmu se dostává do popředí stále méně častěji. Velké výkyvy ve výkonnosti zpochybnily naše cíle pro tuto sezónu, ale i cíle do budoucna. Proto jsme nyní jednali takto,“ okomentoval rozhodnutí klubu odvolat trenéra Oliver Kahn.

Julian Nagelsmann se o svém vyhazovu dozvěděl během dovolené v Rakousku, z níž odcestoval obratem zpět do Mnichova, aby s klubem dojednal podmínky. Nahrazení Nagelsmanna Tuchelem vyjde Bayern na přibližně 30 milionů eur, které se rovnají smluvnímu platu do konce kontraktu. Dalších devět milionů ročně ale bude muset bundesligový klub vyplácet i novému trenérovi, Thomasi Tuchelovi.

Andrea Suttnerová / bavarianfootballworsk.com, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články