Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko má náhradu za Laimera. Ze Salzburgu vyplatilo mladíka Seiwalda

1. Bundesliga - Lipsko má náhradu za Laimera. Ze Salzburgu vyplatilo mladíka Seiwalda

Lipsko má náhradu za Laimera. Ze Salzburgu vyplatilo mladíka Seiwalda © oGol.com - Nicolas Seiwald v Lipsku nahradí Laimera

0

Líbilo se

27.02. - Konrad Laimer v létě zamíří po dlouhých letech v Lipsku do Bayernu Mnichvo, a tak se klub z koncernu Red Bullu bude muset poohlížet po náhradě. A našel jí ve "vlastních" řadách v Salzburgu. Za 20 milionů eur přijde nadějný rakouský záložník Nicolas Seiwald. Ten letos svůj velký talent ukazoval i v Lize mistrů a předpovídá se mu velká budoucnost.

Nicolas Seiwald je odchovancem vyhlášené akademie Red Bullu Salzbrug, která v posledních letech vychovala velké množství zajímavých fotbalistů. Můžeme mluvit třeba o Konradu Laimerovi nebo Karimu Adeyemim, který si mládežnickými týmy taktéž prošel. Seiwald se skvěle prosazoval ve druholigovém Lieferingu a Jesse Marsch mu dal šanci i v prvním týmu už v roce 2020. Zabydlel se skvěle a už vloni byl oporou, když Salzburgu pomohl k titulu 8 asistencemi.

V letošní sezóně takovou produktivitu nemá, ale na hřišti ho přehlídnout nejde. V záloze má obrovský přehled a vypadá to, jako kdyby měl extrémní množství zkušeností. I v Lize mistrů ukázal, že takřka nechybuje. Jeho hodnota se vyškrábala na 20 milionů eur a bylo zřejmé, že v Rakousku, za jehož reprezentaci už i desetkrát nastoupil, dlouho nepobude a půjde do mnohem většího klubu a kvalitnější soutěže.

A opravdu to přišlo. Velká změna to ale pro něj alespoň z pohledu prostředí nebude. Ve stáji Red Bullu zůstane, jen se společně se svým aktuálním spoluhráčem Benjaminem Šeškem přestěhuje do Lipska, které za něj zaplatilo výstupní klauzuli ve výši 20 milionů eur. Důvod příchodu je jasný. Konrad Laimer odejde do Bayernu Mnichov a 21letý Seiwald bude mít za úkol ho nahradit. Úloha to nebude lehká, ale určitě ne nereálná. Právě Laimer kdysi podniknul kroky podobné těm, co nyní Seiwald. Ten má ale nyní mnohem větší jméno než tehdy Laimer.

David Suchý / rbleipzig.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články