Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov se chystá odvolat Juliana Nagelsmanna

1. Bundesliga - Bayern Mnichov se chystá odvolat Juliana Nagelsmanna

Bayern Mnichov se chystá odvolat Juliana Nagelsmanna © iconsport.photo - Julian Nagelsmann by mohl být odvolán

0

Líbilo se

23.03. - Julian Nagelsmann patří mezi nejtalentovanější kouče fotbalového světa. Bundesligu trénoval ještě před dovršením třicítky a největší německý klub Bayern Mnichov převzal když mu bylo pouhých 34 let. Není to ale pro něj zatím příliš velké sousto? To si možná nyní myslí vedení bavorského velkoklubu, které se podle nejnovějších zpráv chystá Nagelsmanna odvolat.

Julian Nagelsmann je opravdu zjev. Bundesligu v Hoffenheimu trénoval když mu ještě nebylo ani 30 let a dosahoval opravdu parádních výsledků a dobře na něj vzpomíná i český reprezentant Pavel Kadeřábek. Po přesunu do Lipska dokázal ambiciózní klub upevnit pod německým fotbalovým vrcholem a udělat z něj tým, kterého se bála celá Evropa. Jako nejperspektivnější německý trenér převzal Bayern Mnichov. V prvním roce, i když s výhradami dovedl Bayern k titulu, jenže v Lize mistrů ho vyřadil Villareal.

Letos je v Lize mistrů Bayern k nezastavení. Dosud dostal pouze dva góly a to v Plzni. Čisté konto udržel dvakrát proti Interu Milán, Barceloně i PSG a je aktuálně asi největším favoritem na zisk ušaté trofeje, ačkoliv před ním stojí Manchester City. Jenže v lize to není ono. Bayern je aktuálně až druhý za Borussií Dortmund, která v novém roce chytla parádní formu. Naopak Bayern často ztrácí a titul už letos nebude samozřejmostí. A pokud Bavoři nezískají titul, situace bude kritická. Takovou situaci totiž lidé v klubu nepoznali už 10 let.

Druhé místo v tabulce, ačkoliv o bod je pro vedení Bayernu prostě málo. K Nagelsmannovi mělo připomínky už během minulé sezóny, ale mladý trenér důvěru stále měl. To už ale nyní zřejmě neplatí. Podle Fabrizia Romana je dost pravděpodobné, že Nagelsmann bude v příštích dnech odvolán. Klub s ním nyní jedná a jako náhradu prý vidí Thomase Tuchela. Rozhodnuto by mělo být během příštích dní.

David Suchý / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články