Zpět na » Primera Division » Nahradí Nagelsmann Ancelottiho? Je připravený na Real Madrid? A je Madrid připravený na něj?

Nahradí Nagelsmann Ancelottiho? Je připravený na Real Madrid? A je Madrid připravený na něj?

Nahradí Nagelsmann Ancelottiho? Je připravený na Real Madrid? A je Madrid připravený na něj? © iconsport.photo - Julian Nagelsmann

1

Líbilo se

28.03. - Julian Nagelsmann je pro fotbalový trh jako bomba. Schopný, mladý, ambiciózní a s velkým potenciálem. Mluví za něj výsledky i koncepční práce, což je jeho doména. Na trhu je spousta potencionálních volných míst, které by mohl čerstvě vyhozený kouč Bayernu Mnichov obsadit. Jedním z nich je i to v Realu Madrid, odkud zřejmě Carlo Ancelotti zamíří k brazilskému nároďáku.

Julian Nagelsmann s trenérskou kariérou na nejvyšší úrovni začal v Hoffenheimu. Nebylo mu ještě ani 30 let a už trénoval Bundesligu, a to celkem úspěšně. Z Hoffenheimu udělal evropské mužstvo. Jeho skvělé práce si všimli v Lipsku, kde v ní ve větším měřítku pokračoval. Z Tima Wernera udělal obří zbraň, klub dotáhl daleko i v Lize mistrů a od minulého léta velel Bayernu Mnichov. Sklízel občasnou kritiku hlavně za vypadnutí z Ligy mistrů, ale na titul to stačilo. Po letošních neuspokojivých výsledcích v lize a dalších okolnostech se ho rozhodlo vedení Bayernu odvolat.

Na trhu je tak k dispozici velké jméno a jeden z nejnadějnějších trenérů současnosti, za kterého Bayern Lipsku vyplatil 25 milionů eur. Dražšího trenéra fotbal nezná. Hned několik pozic je ve světě fotbalu volných, nebo otázných. Nagelsmannovo jméno se silně spojuje s Tottenhamem, který odvolal Conteho, s PSG a Chelsea, kde se židle houpe pod Galtierem a Potterem a některé sci-fi spekulace hovoří o Borussii Dortmund.

Nejzajímavější je ale zřejmě možnost Realu Madrid. O odchodu Carla Ancelottiho se mluví dlouho. Nejdříve sám řekl, že po sezóně končí, poté byl ve hře konec ze strany Realu Madrid a nyní to vypadá, že zkušený Ital vezme místo u brazilské reprezentace. Julian Nagelsmann by mohl být náhradou. Už v roce 2018 se o Nagelsmannovi veřejně mluvilo a není tajemstvím, že pro něj má slabost Florentino Peréz. Dokázal by ale do Madridu přinést okamžitý úspěch? Je Real klubem, který je ochotný čekat na ovoce koncepční práce? Otázek je spousta.

David Suchý / bavarianfootbalworks.com

Nejnovější články