Zpět na » 1. Bundesliga » Kevin-Prince Boateng po sezóně ukončí kariéru

1. Bundesliga - Kevin-Prince Boateng po sezóně ukončí kariéru

Kevin-Prince Boateng po sezóně ukončí kariéru © 9jamo.com - Ghansko-německý záložník po sezóně s fotbalem končí

0

Líbilo se

30.06. - Záložník Herthy Berlín, ve které s profesioálním fotbalem začínal, se po nadcházející sezóně s fanoušky rozloučí a pvoěsí kopačky na hřebík. O své další budoucnosti zatím nepřemýšlel, ale na trenérskou kariéru se nechystá.

Pětatřicetiletý Kevin-Prince Boateng, který do velkého fotbalu vstoupil v domovském klubu Herthy Berlín, po nadcházející sezóně ukončí profesionální kariéru a s fotbalem skončí. Má za sebou velmi kočovnou minulost. Po dvou letech v mateřské Herhě se vydal na fotbalovou pouť, při níž postupně vystřídal Tottenham Hotspur, Borussii Dortmund, Portsmouth, AC Milán, Schalke, Barcelonu, Eintracht a Fiorentinu.

Zpět do Berlína se vrátil na začátku uplynulé sezóny, zasáhl celkem do osmnácti utkání a i díky jeho přičinění se klub s odřenýma ušima zachránil v nejvyšší německé fotbalové lize. A právě setrvání v Bundeslize Boatenga přesvědčilo, aby ještě jeden rok aktivního fotbalu vydržel. "Prostě chci ještě nějakou dobu hrát. Jsem stále hladový a myslím, že je to na mě vidět,“ řekl Boateng pro oficiální webové stránky Herthy Berlín.

Uplynulý rok byl velmi turbulentní a já jsem na jeho konci mohl dejít do důchodu, ale neudělal jsem to, Každopádně teď říkám s jistotou, že to bude moje poslední sezóna. Chci si ještě užít každý den, každý trénink, a dát do toho všechno. Pro klub i pro mne samotného. Chtěl bych plnit stejnou roli, jakou jsem měl doteď. Pomáhat a být pro další hráče otcovskou postavou a přdvádět na hřišti výkony, jaké jsem předváděl ve druhém zápase playoff o sestup proti Hamburku,“ dodal Boateng s odkazem na své nejlepší představení v uplynulé sezóně.

Tým je za všech okolností na prvním místě a nechceme se do stejné situace dostat znovu. Chtěl bych mít trochu více pohody a klidu na hraní. Musíme se soustředit na to podstatné. Navíc je mým snem znovu skórovat na Olympiastadionu.“ To by patnáctinásobnému ghanskému reprezentantovi přáli snad všichni, v první řadě s trenérem Sandro Schwarzem. „Přijel za mnou osobně do Berlína a povídali jsme si dvě a půl hodiny, ale už podeseti minutách bylo jasné, že spolu chceme spolupracovat. Je to závan čerstvého vzduchu, vyzařuje z něj vášeň a emoce,“ nadšeně komentoval své první setkání s novým trenérem Boateng.

Nejen se Sandro Schwarzem ovšem probírá svou budoucnost Boateng, často o ní debatuje i se svým agentem. „Tvrdí, že bych byl perfektní trenér, ale zatím si to neumím představit. Nemám trpělivost a nikdy jsem ji neměl. V tomto ohledu se musím ještě hodně učit. Teď se ale snažím soustředit jen na tuto sezónu. Po ní budu mít dostatek času na to, abych si vše promyslel.“

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články