Zpět na » 1. Bundesliga » Legenda Bayernu Mnichov Thomas Müller prodlužuje smlouvu

Legenda Bayernu Mnichov Thomas Müller prodlužuje smlouvu

Legenda Bayernu Mnichov Thomas Müller prodlužuje smlouvu © fotmob.com - Thomas Müller

0

Líbilo se

04.05. - Německý středopolař Thomas Müller již třináctou sezónu neodmyslitelně patří do základní sestavy bavorského giganta FC Bayern Mnichov. A už teď je jasné, že ještě není všem dnům konec. S německým gigantem se totiž domluvil na prodloužení smlouvy.

I když měla Müllerovi vypršet smlouva na konci sezóny 2022/2023, vedení klubu se s německým reprezentantem předčasně domluvilo na prodloužení smlouvy až do léta 2024.

V příští sezóně si tedy Müller zahraje za klub čtrnáctou sezónu v řadě, čím se zařadí mezi nejdéle sloužící hráče v historii tohoto velkoklubu.

Pracovitý mladík z Weilheimu

Thomas Müller započal ve čtyřech letech svou fotbalovou kariéru v mládežnickém klubu TSV Pähl, odkud si jej v deseti letech vytáhl právě Bayern.

Müller je hráčem Mnichova už od roku 2000. Do B-týmu Bayernu se poprvé podíval v sezóně 2008/2009. Během sezóny nastřílel ve 35 zápasech 16 gólů, čímž si řekl o místo v prvním týmu.

Je dobré míti Müllera

V A-týmu odehrál v sezóně 2009/2010 několik zápasů a hned v první sezóně si vyzkoušel, jaké to je vyhrát titul mistra Bundesligy.

Následovaly dvě sezóny bez mistrovského titulu, nicméně od roku 2012/2013 se s týmem radoval hned desetkrát po sobě včetně letošního ročníku.

Hned od počátku se z něj stala jedna z nejdůležitějších zbraní v honbě za titulem a dalšími trofejemi.

Thomas Müller měl štěstí, že se mu během kariéry vyhýbaly vážnější zranění, a tak mohl být u všech důležitých utkáních.

S týmem kromě jedenácti mistrovských titulů získal i dva tituly v Lize Mistrů (2012/2013 a 2019/2020), dvakrát Superpohár UEFA, titul z Mistrovství světa klubů, šestkrát z Německého fotbalového poháru a ze šesti Německých superpohárů.

Legenda Müller

Od roku 2000 odehrál Müller za mládežnický tým, B-tým a zejména A-tým více než 600 utkání a řadí se tak na třetí místo v počtu odehraných zápasů. Před ním je už jen legendární brankář Oliver Kahn a Maier Sepp.

V celé historii klubu není nikdo, kdo by měl více asistencí, než právě 32 letý středopolař. Doposud jich má na kontě 242 a daleko za sebou má špílmachry jako Franck Ribéry nebo jeho jmenovec Gerd Müller.

Co se týká gólů, patří Müllerovi skvělá třetí příčka s 226 zásahy. Před ním je už jen polský zabiják Robert Lewandowski s 343 góly a legenda Bayernu Gerd Müller, který vsítil celkem 525 gólů.

Jen v 393 zápasech Bundesligy dal 134 gólů a na dalších 109 přihrál. Za celou tu dobu nedostal ani jednu červenou kartu.

Generální ředitel Oliver Kahn o něm po podpisu smlouvy řekl: „Thomas Müller je vzor, který náš klub nosí v srdci. Jsme velmi rádi, že jsme se domluvili na prodloužení kontraktu s takto veledůležitým hráčem. Thomas je ten vůdčí typ, který se ujímá vedení v týmu a je taktéž vůdčí osobností v šatně.“

Jakub Čermák / welt.de

Nejnovější články