Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern stanovil přestupní částku Lewandowského: 40 milionů eur

1. Bundesliga - Bayern stanovil přestupní částku Lewandowského: 40 milionů eur

Bayern stanovil přestupní částku Lewandowského: 40 milionů eur © www.fcbayern.com - Robert Lewandowski na tréninku Bayernu

2

Líbilo se

19.04. - Bavorský klub je nadále přesvědčen, že polský reprezentační úttočník dodrží smlouvu a zůstane v Mnichově do léta 2023, nicméně je ochoten také jednat o přestupu hráče. Zájemcům také oznámil, že neakceptuje nabídky nižší než 40 milionů eur.

Zprávy ze španělského a německého tisku se v kauze Lewandowski značně liší. Zatímco jihoevropská země píše o tom, že Barcelona a Lewandowski se již dohodli a jsou jen krůček od podpisu smlouvy, německá strana tyto zprávy kategoricky odmítá a tvrdí, že bavorský klub očekává dodržení smlouvy ze strany polského reprezentanta. Jediné, na čem se obě strany shodly je fakt, že prodloužení smlouvy je utopie. Bayern odmítá hráčův požadavek nového kontraktu na více než dva roky a kategoricky pak popírá možnost, že by hráči zvýšila plat.

Novinkou je tedy zpráva, že Bayern Mnichov je ochoten mluvit s případnými zájemci, prakticky jen Barcelonou, a jednat o přestupu hráče v létě 2022. Částka požadovaná bavorským klubem je 40 milionů eur. Na stole stále zůstává hypotetická možnost prodloužení smlouvy, ovšem Bayern nenabízí hráčům nad 30 let smlouvy delší než dva roky a to je právě podmínka Roberta Lewandowského.

Bayern Mnichov měl s prodloužením smlouvy problém i u dalších dvou klíčových hráčů, Manuela Neuera a Thomase Mullera. Expert na německý fotbal a bývalý hráč Bayernu, Thomas Helmer, se domnívá, že bavorský klub neprodlouží smlouvy se všemi třemi hráči, aby se tak nezvyšovaly mzdové náklady. Současně s jeho tvrzením ale vyšla v německém tisku v pondělí večer zpráva, že se reprezentační brankář blíží dohodě s Bayernem. Manuel Neuer by měl podepsat novou tříletou smlouvu. Dojde nakonec s nabídkou delší smlouvy také na Lewandowského? Fotbaloví novináři předpokládají, že nikoliv.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dejte už pokoj

FCB_of_Germany
Nejnovější články