Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Odvolací soud v Madridu potvrdil, že UEFA bude moci trestat v kauze Superligy

Ostatní - Odvolací soud v Madridu potvrdil, že UEFA bude moci trestat v kauze Superligy

Odvolací soud v Madridu potvrdil, že UEFA bude moci trestat v kauze Superligy © fotbalportal.cz - Evropská Superliga

0

Líbilo se

21.04. - Madridský tribunál potvrdil odvolání Aleksandra Čeferina, předsedy Evropské fotbalové asociace. Ten se ohradil proti prvotnímu rozhodnutí, že UEFA nesmí potrestat zakládající kluby Superligy - Juventus, Barcelonu a Real Madrid.

UEFA bude moci podniknout patřičné kroky proti zakládajícím klubům projektu Superligy. Rozhodla o tom soudkyně Sofie Gilová, která se v osmnáctistránkovém vyjádření rozhodla dát za pravdu evropské fotbalové asociaci. Podle Gilové si totiž tři žalované kluby byly vědomy sankcí, které proti nim mohly být vzneseny a zejména neexistuje žádný důkaz o tom, že by případné sankce zamezily realizaci projektu.

Rozsudek v praxi znamená to, že UEFA znovu zahájí procesní kroky proti třem klubům, kterým mohou být uloženy exemplární pokuty, v extrémním případě by pak mohly být vyloučeny z evropských pohárů. Juventus, Barcelona i Real Madrid již avizovaly, že se proti rozhodnutí odvolají. Více než rok trvající soudní proces bude mít další pokračování poté, co loni v červenci madridský soud zamítl návrh UEFA o potrestání klubů. Týkalo se to jak tří jmenovaných, kteří jako jediní v projektu zůstali, tak také zakládajících členů Superligy Arsenalu, AC Milán, Chelsea, Atlética Madrid, Interu Milán, Liverpoolu, Manchesteru City, Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur.

UEFA požadovala pro zakládající členy snížení příjmů o 5%, odvod do Fondu solidarity ve výši 15 milionů eur a pokutu ve výši 100 milionů eur v případě nedodržení podmínek, pokud by se hodlali Superligy účastnit. Na to velice rychle reagovala většina klubů a od projektu odstoupila. Ve hře zůstal pouze Juventus, Barcelona a Real Madrid. Těm po nynějším odvolání a rozhodnutí soudu opět hrozí milionové pokuty.

Aleksander Čeferin několikrát pohrozil, že pokud týmy hodlají hrát Evropskou superligu, budou vyloučeny ze všech oustěží UEFA. „Kluby si pochopitelně mohou vytvořit svou vlastní soutěž, ale ať neočekávají, že budou nadále soutěžit pod hlavičku UEFA. Jsem z tohoto projektu již unavený,“ prohlásil na fóru Fotbal a byznys v Londýně. UEFA další postup ještě neavizovala, ale ve hře jsou vysoké pokuty v řádech sta milionů eur a vyloučení z pohárů až na dva roky.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

je sranda, že čeferin blokuje pdřízeným velkoklubům jejich projekt a nadřazené fifě zase projekt častějšího MS. superliga stejně v budoucnu vznikne, neboť velkokluby nechtějí hrát zbytečné zápasy v polsku, maďarsku, bulharsku atp. většinou vyhrají na půl plynu o 3 goly. místo toho, aby to uefa řešila, udělala předkola pro více týmů a hlavní část bez sráčů, tak rozšíří počet členů LM. v basketu český bezkonkurenční nymburk také nehraje nejprestižnější evropskou soutěž

ovmartin23
Nejnovější články