Zpět na » 1. Bundesliga » Konec éry Bayernu Mnichov?

Konec éry Bayernu Mnichov?

Konec éry Bayernu Mnichov? © goal.com - Zklamání hráčů Bayernu po vyřazneí z LM

2

Líbilo se

13.04. - Smlouvy ikonických hráčů Bayernu Mnichov končí v létě 2023 a klub má velký problém s jejich prodloužením, nyní navíc v roli velkého favorita přišlo selhání v Lize Mistrů. Končí snad jedna velká éra Bayernu Mnichov?

Vyřazení Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy Mistrů s Villarrealem bylo nečekanou ranou, která se bude zacelovat velice dlouho. Bayern Mnichov se otřásl ve svých základech, nad nejbližší budoucností klubu visí otazníky a rychlý úprk Roberta Lewandowského z hřiště snad nemohl být výmluvnější.

Od trenéra Nagelsmanna se očekával přerod týmu, ten by ovšem kromě příchodu nových hráčů nutně musel znamenat i významné odchody. V tomto směru se pak opakovaně mluví o konci Müllera, Lewandowského či Neuera.

Neuer s Müllerem v Bayernu dvakrát vyhráli Ligu Mistrů, Lewandowski jednou. Německý útočník slavil německý ligový titul celkem desetkrát, polský reprezentant a německý brankář sedmkrát. Dokud Bayern v týmu držel tuto slavnou trojici, zůstával téměř na stejné úrovni. A to přesto, že se musel smířit s odchody Alaby, Thiaga Alcantary nebo Jerome Boatenga.

Jak ale bude vypadat Bayern bez nich? Současné výkony Bayernu vyvolávají otázku, zda opravdu není čas na radikální proměnu. Mnichovští vedou ligovou soutěž o devět bodů a nezdá se, že by o titul mohli přijít. Už dávno ale fanouškům nestačí jen bundesligová trofej, na kterou si zvykli. „Vypadli jsme z německého poháru, vypadli jsme ve čtvrtfinále Ligy Mistrů. Pokud vyhrajeme německou ligovou soutěž, budeme na tom stejně jako loni a to v Bayernu nestačí. Semifinále LM bylo minimálním akceptovatelným cílem a to se nepovedlo,“ zhodnotil snažení Bayernu trenér Nagelsmann. Ten se dostává do závěrečné fáze své první sezóny na lavičce Bayernu v nelehké situaci. Zdědil tým, který ligové tituly přidává do sbírky jako na běžícím páse, který v posledních letech dvakrát Ligu Mistrů vyhrál a dvakrát se dostal do finále.

Thomas Müller je jediným hráčem, který celou slavnou éru prožil od jejího začátku, Do Bayernu přišel v roce 2011, zatímco polský útočník Robert Lewandowski o dva roky později. Přes všechny pokusy o změnu kádru ale nikdy nedošlo na žádné radikální změny a uvolnění místa pro nové hráče. Přitom Nagelsmann, kterého Bayern vykoupil za 25 milionů eur ze smlouvy v Lipsku, je znám svými radikálními postoji a přetvářením kádru. V tomto smyslu by tedy mohl být tím pravým, ale i on zabředl do rutiny, ve které Bayern hraje stále ve stejném složení a problém nováčků není ten, zda se prosadí, ale že ani v sestavě nenajdou možnost ukázat se.

Nyní je ale čas udělat za starým Bayernem čáru a provést nutné změny. Neuer, Müller a Lewandowski mají na krku tři křížky a ačkoliv mají ještě co nabídnout, dříve či později jejich konec nastane a Mnichov se na to musí připravit.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články