Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund ladí detaily příchodu nizozemské hvězdičky

Dortmund ladí detaily příchodu nizozemské hvězdičky

Dortmund ladí detaily příchodu nizozemské hvězdičky © Dutch Soccer Site - Donyel Mallen brzy převleče dres

1

Líbilo se

26.07. - Už jen poslední krůčky údajně zbývají k tomu, aby Donyell Malen vyměnil PSV Eindhoven za Borussii Dortmund. 22letý forvard se během uplynulých sezón zařadil mezi jeden z nejžhavějších talentů na trhu a podobné zboží je na Signal Iduna Parku vždy vítáno s otevřenou náručí. Samotný hráč už se údajně o víkendu přesunul na svou novou adresu.

Oba kluby pracují na konečných detailech celé dohody, která se v zahraničních médií propírala už několik týdnů. Malen by mezitím měl začátkem tohoto týdne ve Vestfálsku podstoupit zdravotní prohlídku a definitivně se tak připravit na podpis smlouvy.

Pro PSV se jedná o velmi lukrativní obchod. BVB vyjde koupě jako taková na 30 miliónů euro, přičemž další 4 milióny by mohly přibýt na bankovní účet Eindhoven v rámci bonusů.

Tradiční holandský velkoklub přitom získal 179 centimetrů vysokého útočníka před čtyřmi lety za pouhých 600 tisíc eur z Arsenalu. Gunners nyní vyfasují z dalšího prodeje 1 % částky, Ajax Amsterdam, kde působil Malen v dětských letech, pak ukrojí 1,5 % peněžního obnosu.

Svůj díl pochopitelně vyfasuje také kontroverzní agent Mino Raiola. Ten je známý svými vysokými nároky na finanční odměny pro svou osobu, s vedením Borussie ovšem nemá špatný vztah. V Dortmund působí například jiný jeho enormně žádaný klient Erling Haaland.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Nejnovější články