Zpět na » Premier League » Chelsea se pouští do nemožné mise. Dortmund po odchodu Sancha nechce pustit Erlinga Haalanda

Chelsea se pouští do nemožné mise. Dortmund po odchodu Sancha nechce pustit Erlinga Haalanda

Chelsea se pouští do nemožné mise. Dortmund po odchodu Sancha nechce pustit Erlinga Haalanda © sportbible,com, fotbalportal.cz - Haaland a Chelsea?

4

Líbilo se

13.07. - Jadon Sancho se v nejbližších dnech stane novým hráčem Manchesteru United. Anglický reprezentant tak zamává Borussii Dortmund. Německý velkoklub i proto nechce pouštět další hvězdu - Erlinga Haalanda. Po něm touží takřka celá Evropa, zejména pak londýnská Chelsea. Blues byli varováni, že tohle je „mission impossible“.

Chelsea touží v letním přestupovém okně získat hráče na pozici klasické devítky. Jejím hlavním cílem je samozřejmě Erling Haaland z Borussie Dortmund. Dalšími možnostmi jsou návrat Romelua Lukakua nebo příchod Harryho Kanea.

Erling Haaland je jedním z nejžádanějších hráčů na světě. V minulé sezóně během 51 zápasů v dresu BVB skóroval hned osmačtyřicetkrát.

Ve své smlouvě s Dortmundem má výstupní klauzuli ve výši 70 miliónů liber, která může být aktivována příští léto. Kluby jako Chelsea, Manchester United a Real Madrid se doptávají, zda by jej mohly za tuto cenu koupit už letos.

Blízké zdroje říkají, že Borussia Dortmund nechce Haalanda prodat. Zejména proto, že již nechává odejít Jadona Sancha do Manchesteru United za 73 miliónů liber.

Chelsea se snaží, ale bude to pro ni velmi obtížné. V tuto chvíli to vypadá jako nemožná mise. Je to nepravděpodobné, ale to neznamená, že se to nemůže stát.

Loni Blues mocně utráceli za Tima Wernera, Kaie Havertze, Hakima Ziyecha... Roman Abramovič je každopádně znovu ochoten poskytnout finance na nákup dalších posil.

Chelsea je jistě atraktivní adresou. Pod Thomasem Tuchelem šlape. Měla by tvrdě bojovat o titul v Premier League a do Champions League bude vstupovat jako obhájce trofeje.

Mimochodem, podle zdrojů stanice Sky Sports požaduje Mino Raiola, agent Erlinga Haalanda, provizi z přestupu ve výši 40 miliónů eur. Ať už půjde jeho klient kamkoliv.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články