Zpět na » Premier League » Jadon Sancho oficiálně představen jako nová posila Manchesteru United

Jadon Sancho oficiálně představen jako nová posila Manchesteru United

Jadon Sancho oficiálně představen jako nová posila Manchesteru United © bbc.co.uk, fotbalportal.cz - Jadon Sancho

2

Líbilo se

23.07. - Podepsáno. Hotovo. Dlouho očekávaný transfer je oficiálně zpečetěn. Jadon Sancho přestupuje z Borussie Dortmund za 73 miliónů liber do Manchesteru United. Prošel lékařskou prohlídkou a stal se druhou letní posilou Red Devils po gólmanovi Tomu Heatonovi. Vše už bylo v podstatě dohodnuto od začátku července.

Jednadvacetiletý Jadon Sancho se vrací domů - do Manchesteru. Jenomže tentokrát do jeho červené části. Po čtyřech letech strávených v Bundeslize, kde oblékal dres Borussie Dortmund, bude hájit barvy Manchesteru United.

Vše již bylo dohodnuto 1. července, ale kvůli EURO 2020 se vše pozdrželo. Jadon Sancho už ale prošel lékařskými testy a podepsal dnes s Manchesterem United smlouvu na pět let s opcí na další rok.

„Vždy bude vděčný Dortmundu, že mi dal příležitost hrát za první tým, i když jsem věděl, že se jednoho dne do Anglie vrátím.“

„Šance být součástí Manchesteru United je mým splněným snem a já se nemůžu dočkat svého účinkování v Premier League,“ prohlásil sám Jadon Sancho.

Manchester United o něj měl dlouhodobý zájem. Snažil se jej získat už loni v létě, ale Dortmund požadoval 108 miliónů liber. Na začátku tohoto léta klesla cena na 85 miliónů liber. Zástupcům Rudých ďáblů se nakonec povedlo vyjednat dokonce cenu 73 miliónů liber.

sfssf(zdroj: skysports.com)

Jadon Sancho se po Harrym Maguirovi stává druhým nejdražším anglickým hráčem v historii.

ssdges(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články