Zpět na » 1. Bundesliga » Tuchel se ohlíží do Německa po svém bývalém svěřenci

1. Bundesliga - Tuchel se ohlíží do Německa po svém bývalém svěřenci

Tuchel se ohlíží do Německa po svém bývalém svěřenci © football.london - Jonas Hofmann představuje pro Tuchela zajímavou variantu

0

Líbilo se

03.03. - Fotbalisty Chelsea převzal trenér Thomas Tuchel na úplném konci zimního přestupního období, kdy už pochopitelně neměl čas přivést jedinou posilu dle svých představ. Tato možnost by se mu ale mohla naskytnout v létě, někdejší šéf lavičky Paris Saint-Germain či Borussie Dortmund tak už rozhazuje sítě.

Právě ve Vestfálsku zažil pravého křídelníka Jonase Hofmanna. Dnes 28letý borec se však v dresu BVB příliš neprosadil a za skutečnou bundesligovou slávou musel v lednu 2016 do Mönchengladbachu, kde působí dodnes.

Druhá Borussia jej koupila za pouhých 8 miliónů euro, na poměr cena/výkon si ale rozhodně stěžovat nemůže. Hofmann se postupně rozehrál a aktuálně prožívá individuálně jednoznačně nejpovedenější sezónu. To proto z vícero zdrojů vykoukly spekulace o možném přesunu na Stamford Bridge a opětovném spojení s Tuchelem.

„V Gladbachu jsem velmi spokojený, to jsem vždy zdůrazňoval," řekl rodák z Heidelbergu v rozhovoru pro Ruhr Nachrichten. „Je možné, že jeden nebo druhý klub projevil zájem. Pro mě každopádně zůstává v naprostém popředí úspěšná sezóna s Borussií. Svou osobní situaci stavím pod ni," vyslovil v částečně diplomatickém duchu.

I navzdory nepříliš záviděníhodnému umístění Hříbat v polovině ligové tabulky letos zaznamenal Hofmann ze svého pohledu rekordní počet bundesligových gólů i asistencí v jedné sezóně. Konkrétně nastřílel pět branek a na dalších devět nahrál.

V kádru The Blues by přitom mohl relativně levně rozšířit možnosti a případně se ještě i přes mírně pokročilý věk výkonnostně vyšvihnout. Jeho momentální tržní hodnota se blíží 20 miliónům euro, smlouvu má aktuálně do 30. června 2023.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články