Zpět na » Serie A » Ostře sledovaný Lautaro Martínez prozradil, jak vidí svou budoucnost

Serie A - Ostře sledovaný Lautaro Martínez prozradil, jak vidí svou budoucnost

Ostře sledovaný Lautaro Martínez prozradil, jak vidí svou budoucnost © Forbes - Fanoušci Interu se z Martíneze ještě budou moct nějakou tu dobu těšit

0

Líbilo se

27.02. - V minulém kalendářním roce se stal bezesporu jedním ze spekulacemi nejvíce obestřených fotbalistů na trhu. Jeden den jej mediální sloupky posílaly do Realu Madrid, druhý den na Camp Nou a potřetí tvrdily, že hodlá v Interu Milán, kde pokračuje ve vydatné produkci gólů, setrvat a postupně si vybudovat kariéru. A poslední, možná nejméně zajímavá úvaha nakonec s největší pravděpodobností bude ta správná.

Jeho příchod na starý kontinent byl doslova impozantní. Z argentinského Racing Clubu, který jej vychoval pro dospělý fotbal, přestoupil po boji velkoklubů v roce 2018 za 25 miliónů euro do Interu Milán. Nyní můžeme směle prohlásit, že Internazionale se vabank nesmírně vyplatil.

Celkových 117 soutěžních utkání v dresu Nerazzurri mu stačilo na 45 přesných zásahů a 16 gólových přihrávek, kterými se nemalou měrou podílel na návratu Interu mezi těžké váhy evropské kopané. S úspěchem ale přicházejí i jisté nevýhody.

Tržní hodnota 23letého snajpra stoupla na 70 miliónů euro, avšak ani tato astronomická suma nemůže odradit movité zájemce. Jak už jsme zmiňovali na začátku, především Španělsko se vyobrazovalo jako Martínezova vysněná destinace.

Minimálně v dohledné budoucnosti se ale tento scénář realizovat nebude. „Inter letos v létě neopustím. Brzy prodloužím smlouvu, mým plánem je zde setrvat ještě hodně dlouho," odhalil svůj záměr pro mikrofony Gazetta dello Sport s odkazem na svůj stávající kontrakt do června 2023.

Značným argumentem pro setrvání je jednoznačně výrazné zlepšení Interu pod trenérem Antoniem Contem. V době vydání článku vévodí tradiční celek ze San Sira Serii A před svým věčným rivalem AC Milán.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články