Zpět na » 1. Bundesliga » Thiago Alcantara: Mohl jsem přestoupit do Manchesteru United

Thiago Alcantara: Mohl jsem přestoupit do Manchesteru United

Thiago Alcantara: Mohl jsem přestoupit do Manchesteru United © skysports.com - Thiago Alcantara

1

Líbilo se

20.12. - Záložník Bayernu Mnichov Thiago Alcantara prozradil, že před svým stěhováním do Německa měl možnost přestoupit do anglického Manchesteru United. 24letý záložník je ve vynikající formě, kterou předvedl zejména v zápase Ligy mistrů proti Arsenalu.

Thiago Alcantara prošel akademií Barcelony a zajímali se o něj Sir Alex Ferguson i David Moyes. Reprezentační kolega ze španělského národního týmu David de Gea se ho také snažil přesvědčit, aby přestoupil na Old Trafford. Nicméně poté, co bývalý kouč Barcelony Pep Guardiola o něj projevil zájem, rozhodl se pro přestup do Mnichova.

"Nikdy nebyla dohoda mezi mnou a Manchesterem United. Pouze David de Gea chtěl, abych tam přestoupil. Po finálovém zápase Mistrovství Evropy do 21 let, kdy jsme porazili ve finále Itálii, mi na míč ze zápasu napsal vzkaz, že by chtěl, abych hrál s ním v Manchesteru United," řekl Alcantara.

"To samé bych ale udělal i já. Je to jeden nejlepších brankářů na světě. Vždy chcete hrát s těmi nejlepšími. Poté jsem ale odešel do Mnichova."

Thiago Alcantara odmítl prozradit, zdali by chtěl hrát v Anglii, ale řekl, že Premier League vnímá jako jednu z nejlepších fotbalových soutěží na světě.

"Všechno, co jsem kdy řekl o Premier League je to, že je to skvělá liga. Možná je nejlepší ligou na světě, ale v Bayernu jsem velmi šťastný a jsem plně spokojený se svým rozhodnutím sem přestoupit."

Jakub Drakan / skysports.com

Nejnovější články