Zpět na » Serie A » Inter Milán míří za překonáním rekordu v počtu ligových bodů

Inter Milán míří za překonáním rekordu v počtu ligových bodů

Inter Milán míří za překonáním rekordu v počtu ligových bodů © iconsport.photo - Lautaro Martínez je tahounem Interu Milán

0

Líbilo se

26.02. - Inter Milán v italské ligové soutěži jednoznačně dominuje a při náskoku devíti bodů na druhý Juventus už je soupeřem spíše sám sobě. Po pětadvaceti ligových zápasech má na svém kontě 66 bodů, což je skóre, které Interu otevírá cestu k zisku rekordního výsledku v Serii A. Jeho letitým držitelem je Juventus, který v sezóně 2013/14 překonal magickou hranici sta bodů a nasbíral jich dohromady 102.

Nerazzurri v letošní Serii A ladně proklouzávají za scudettem s pořadovým číslem 20. V průměru po pětadvaceti odehraných zápasech nasbírali 2,64 bodů na utkání, což by při promítnutí celkového počtu 38 zápasů přineslo celkových sto bodů. Tým vedený trenérem Inzaghim má scudetto v kapse, o tom není pochyb a oficiální oznámení je otázkou několika týdnů. Inter totiž potřebuje z posledních třinácti utkání získat 28 bodů k matematickému potvrzení ligového vítězství.

Milánský Inter už o vavříny může přijít jen vlastním neuvěřitelným kolapsem, proto v současné formě může pomýšlet i na prolomení magické hranice sta bodů a zařadit se mezi nejlepší týmy historie Serie A. Takový počin se povedl pouze Juventusu, který dokázal v sezóně 2013/14 nasbírat 102 bodů. Inter byl nejblíže hranici sta bodů v sezóně 2006/2007 kdy zakončil sezónu s 97 body.

V rekordní sezóně turínské Staré Dámy, kterou z lavičky dirigoval ve své poslední třetí sezóně Antonio Conte, si bianconeri s průměrem 2,7 bodu na zápas došli pro 33 výher, 3 remízy a 2 porážky. Odstup do druhého AS Řím byl propastný - 17 bodů. Tváří v tvář takovým číslům bledne dominantní loňská sezóna Neapole, která si připsala scudetto s „pouhými“ 90 body.

Neapol na svůj historicky nejlepší výsledek dosáhla v roce 2017/2018, kdy získala ještě o bod více, ale musela se poklonit před Juve, které zvítězilo se ziskem 95 bodů, což je třetí nejlepší výsledek historie. Druhé místo rekordního žebříčku opanuje Inter Milán, který s Mancinim na lavičce v sezóně 2006/2007 vyhrál ligovou soutěž. V ní ale chyběl Juventus kvůli trestu za calciopoli. Dokáže Inter letos přepsat deset let starý ligový rekord?

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články