Zpět na » Ostatní » Trenér slovenské reprezentace Calzona se stává koučem Neapole

Trenér slovenské reprezentace Calzona se stává koučem Neapole

Trenér slovenské reprezentace Calzona se stává koučem Neapole © iconsport.photo - Jeho první trénink jako trenér Neapole. Jak asi vychází s Osimhenem?

0

Líbilo se

20.02. - Nejvíce nepravděpodobný příběh se rodí u našich východních bratrů. Trenér slovenské reprezentace, Francesco Calzona, bude kromě Slováků trénovat italskou Neapol. Klub to oznámil na svém webu společně s komentářem De Laurentiise, majitele Partenopei. Též se k tomu vyjádřil Ján Kováčik, šéf slovenského svazu. Jak?

Francesco Calzona byl před angažmá u Sokolů (ano, to je oficiální přezdívka slovenské repre) ne moc známým trenérem. Byl především asistentem. Začínal v Tegoletu, kde se seznámil s nadějným koučem Mauriziem Sarrim, kterého doprovázel všemi jeho angažmá až do Neapole. Po Sarriho odchodu do Chelsea se jejich cesty rozešli a on počkal. Za 2 roky přišla nabídka na asistenta trenéra v Cagliari, které tehdy trénoval momentální trenér Frosinone Eusebio Di Francesco. Poté, do sezóny 2021/22 vstoupil jako technický trenér Luciana Spalettiho v Neapoli.

Poté se stal trenérem Slováků. A už asi víte, jak to bude pokračovat: nejdříve nejistota, poté hněv po remíze s Lucemburskem, poté se mu ale podařila kvalifikace a skončili pohodlně na druhém místě za Portugalskem. Se kterým hráli jako s rovným soupeřem.

To je jeden z důvodů, proč se Calzona vrací do Itálie. I když svaz zatím povolil, že může trénovat obojí najednou, nejspíš mu nebudou bránit v rozletu. Dalším důvodem je jeho předešlá zkušenost nejen s italským fotbalem, ale i s úspěšnými kouči. Sarri právě porazil Bayern a v Lize Mistrů se mu daří. I když v lize to nešlape, je to stále kvalitní trenér. Stejně jako Spaletti, který po úspěchu s Neapolí trénuje trochu rozhárané italské internacionály.

Šéf SFZ (Slovenského fotbalového svazu) Ján Kováčik komentoval odchod tak, že je to pouze výjimka pro Neapol a že ho zatím pouští pouze do konce sezóny. Také prý Calzona říkal, že prioritou by měla být reprezentace Slovenska. "Je čas dát prostor a podporu Calzonovi, který u nás působil už za éry Sarriho a Spallettiho a zná 80 procent současného kádru. Teprve čas ukáže, zda to byla správná volba," řekl prezident klubu pod Vesuvem Aurelio De Laurentiis.

Bude zajímavé sledovat trenéra našich "braťja" v utkání Ligy Mistrů s Barcelonou. Škoda jen, že naše repre nezkusí také nějakého zajímavého zahraničního kouče získat. Ale měli bychom být rádi za to, co máme.

David Janák / fotbalportal.cz

Nejnovější články