Zpět na » Serie A » Guardiola Philipse nedrží, posílí Jvuentus již v lednu?

Guardiola Philipse nedrží, posílí Jvuentus již v lednu?

Guardiola Philipse nedrží, posílí Jvuentus již v lednu? © iconsport.photo - Kalvin Phillips

0

Líbilo se

12.11. - Juventus to s pohyby na lednovém přestupovém trhu myslí smrtelně vážně a má k tomu pádné důvody. Na pozici středního záložníka Staré dáma postupně vypadl Paulo Pogba a Nicolo Fagioli, přičemž u obou je jisté, že si do konce sezóny nezahrají. V posledních kolech se potvrzuje, že je Juventus opět stejně jako dříve nedobytný v obraně, ale v ofenzivě se dostává do šancí sporadicky. Ofenzivně laděný záložník by proto byl ideální posilou.

Spíše než samotný hrotový útočník, kterých má Juventusu dostatek, by se klubu hodil v lednu čistokrevný záložník se schopností převzít otěže týmu. Cíle lednového přestupového trhu bude dát k dispozici trenéru Allegrimu hráče, který podpoří cíl Juventusu, kterým je vybojování Ligy mistrů pro příští sezónu, zisk italského poháru a, proč ne, třeba také ligového titulu.

Sportovní ředitel Cristiano Giuntoli pracuje na několika formách s omezeným rozpočtem, ale existuje jedno jméno, které je skloňováno častěji než kdokoli jiný, a tím je Kalvin Phillips z Manchester City. Anglický reprezentační záložník je ve svém současném týmu nespokojený a důvodem je malé herní vytížení, proto se s blížícím se přestupovým obdobím začíná rozhlížet kolem sebe.

Nikoho v Manchesteru City nedržím, vzkazuje Pep Guardiola

Trenér Manchesteru City se nechtěl vyjadřovat ke konkrétnímu případu, ale obecně otevřel dveře prodeji jakémukoli nespokojenému hráči. „Prodám všechny hráče, kteří chtějí odejít, a udělal bych to kdekoli jinde, pokud by hráč a klub byli nakonec spokojeni. Někdo odejde a někdo přijde na jeho místo, těchto změn se bojí jen malé kluby.

Pep Guardiola poslal míč na stranu Juventusu a Phillipse, jelikož anglický záložník přesně spadá do kategorie hráčů, kteří mají dveře k odchodu otevřené. Jediným důvodem, proč ještě Stará dáma nepodnikla rozhodující kroky a na hráče neučinila nabídku, je jeho vysoká cena. V létě 2022 za něj Citizens zaplatili 50 milionů eur, což znamená, že by jej nyní mohli být ochotni nechat odejít za částku pohybující se okolo 40 milionů eur.

Řešením by mohlo být hostování, ale k tomu je potřeba také souhlas hráče, který by mohl zvažovat přechod do klubu, jenž mu zajistí možnost hry v evropských pohárech. A zde bude mít žolíka v kapse třeba Newcastle nebo AC Milán, které se o hráče také začínají nesměle zajímat. Kalvin Phillips je dílek, který by do skládačky Juventusu zapadl perfekně, stane se její součástí v lednu?

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články