Zpět na » Premier League » Phil Foden prozradil svého nejtěžšího soupeře. Proti komu nerad hraje?

Phil Foden prozradil svého nejtěžšího soupeře. Proti komu nerad hraje?

Phil Foden prozradil svého nejtěžšího soupeře. Proti komu nerad hraje? © iconsport.photo - Foden při zápase Ligy mistrů

0

Líbilo se

12.11. - Phil Foden, talentovaný útočník Manchesteru City a anglického národního týmu, se stal jedním z nejvýraznějších hráčů své generace. V nedávnem rozhovoru prozradil, kdo je nejtěžším soupeřem, proti kterému kdy hrál. Je to jeho kolega z reprezentace a kamarád z dětství.

Od svého debutu v seniorském týmu Manchesteru City v roce 2017 si vydobyl respekt nejen na domácí scéně, ale také v evropském fotbale. S pěti vítěznými medailemi v Premier League a klíčovým podílem na triumfu v Lize mistrů v minulé sezóně se stal nedocenitelným hráčem pro svůj tým.

Foden, nyní ve svých 23 letech, prošel pozoruhodným vývojem od svého prvního zápasu pod vedením Pepa Guardioly. Jeho schopnost obejít se s obránci a zakončit akce byla klíčovým prvkem jeho úspěchu. Přestože prožil triumfální chvíle s City, včetně historického treble v minulé sezóně, stále zůstává pohledným hráčem, který s pokorou ctí kvality svých soupeřů.

Kdo je nejtěžším soupeřem?

Ve svém nedávném rozhovoru s moderátorkou a novinářkou Olivii Buzaglo odhalil Foden, že nejtěžším soupeřem, proti kterému kdy hrál, je Reece James z Chelsea. Tato výpověď překvapila mnoho fanoušků, neboť Foden se v minulosti postavil tváří v tvář několika vynikajícím obráncům, ale James se zdá být pro něj nejtvrdší oříšek.

Reece James z Chelsea, který se rovněž vyniká na pravém obranném křídle, byl Fodenovým soupeřem v několika utkáních mezi City a Chelsea v Premier League. Jejich rivalita však sahá do doby, kdy byli oba ještě na začátku svých fotbalových kariér. Slavná fotografie z roku 2013/14, na které Foden chrání míč před mladým Jamesem, ukazuje, že jejich spory jsou součástí dlouhé historie.

Foden a James budou mít další šanci potkat se tváří v tvář, když Chelsea hostí šampióny Premier League na Stamford Bridge. Jejich vzájemné souboje se staly bodem zájmu fanoušků a očekává se, že jejich duel přinese další vzrušující momenty do již pestré historie jejich střetnutí.

Zároveň je třeba zdůraznit, že James, který se nedávno vrátil po zranění hamstringu, odmítl nedávnou pozvánku do anglického národního týmu na nadcházející kvalifikace Euro 2024. Jeho odmítnutí přivádí do popředí otázky ohledně jeho role v národním týmu a jeho případné budoucí účasti na mezinárodních akcích.

Celkově lze konstatovat, že pohled na Fodenův výběr Jamese jako svého nejtěžšího soupeře přináší nový rozměr do sledování fotbalových soubojů na vysoké úrovni a ukazuje, že i v rámci týmu plného hvězd může být někdo schopen vytvořit výjimečné výzvy pro své spoluhráče.

Petr Magasanik / sportbible.com

Nejnovější články