Zpět na » Premier League » Špičkový výkon Raheema Sterlinga: Bude Gareth Southgate litovat?

Špičkový výkon Raheema Sterlinga: Bude Gareth Southgate litovat?

Špičkový výkon Raheema Sterlinga: Bude Gareth Southgate litovat? © iconsport.photo - Raheem Sterling

0

Líbilo se

13.11. - Gareth Southgate poměrně překvapil svým rozhodnutím, když do národního týmu po dlouhé době nepovolal Raheema Sterlinga. A to i přes to, že byl doposud skutečně jedním z nejlepších hráčů Chelsea. Zkušený křídelník mu včerejším výkonem poslal jasný vzkaz, že udělal chybu. Takového Sterlinga jsem dlouho neviděl. Byl doslova neskutečný, a to proti nejlepšímu týmu planety.

Raheem Sterling má za sebou ohromnou kariéru, a to je mu teprve 28 let, ačkolv se to nezdá. Od 17 nastupoval pravidelně za Liverpool, ale nakonec si vytrucoval přestup do Manchesteru City. Pro Pepa Guardiolu se brzy stal klíčovou postavou. V době, kdy byl v největší formě byl jednoznačně mezi vůbec nejlepšími hráči Premier League. Nešel zastavit. Jen se podívejme na ta čísla. 18+15, 17+11. I ve své poslední sezóně zaznamenal 13+6. I tak ale přišel přestup do Chelsea, kde se měl Sterling stát novou tváří týmu.

Jenomže první sezóna mu absolutně nevyšla. Chelsea byla tragická a to ať už pod Tuchelem, Potterem nebo Lampardem. Skončila hodně daleko od pohárové Evropy a ačkoliv Sterling byl nejproduktivnějším hráčem Chelsea, zaznamenal pouze 6 gólů a 3 asistence. Tak špatná čísla měl naposledy v úvodní sezóně v Manchesteru City. Na čísla z minulé sezóny se už pomalu dostává. Chelsea se dlouho v ofenzivě trápila. Sterling je nejlepším střelcem vedle Palmera se 4 góly. Gareth Southgate se dokonce rozhodl, že 80násobného reprezentanta nepovolá na další reprezentační sraz.

V Anglii z toho bylo hodně probírané téma. A jakou nejlepší odpověď může dát hráč reprezentačnímu trenérovi, když si myslí, že do národního týmu aktuálně nepatří? Podívejte se na Sterlingův výkon proti Manchesteru City a učte se. Ta chuť, vášeň a rychlost s jakou hrál, to jsme u něj opravdu dlouho neviděli. Obránci si s ním absolutně nevěděli rady. Před koncem poločasu Sterling dával gól, který ale jeho výkon nedefinoval. Působil naprostý chaos a obránci Cityzens z něj museli mít noční můry. Gareth Southgate si musí uvědomovat, že udělal chybu. Sterling se nastartoval proti nejtěžšímu soupeři v Premier League.

Raheem Sterling

David Suchý / premierleague.com

Nejnovější články