Zpět na » Serie A » Vypovězení Pogbovy smlouvy není zdaleka jednoduché, tvrdí právník

Vypovězení Pogbovy smlouvy není zdaleka jednoduché, tvrdí právník

Vypovězení Pogbovy smlouvy není zdaleka jednoduché, tvrdí právník © iconsport.photo - pogba má opět problémy

0

Líbilo se

06.10. - Protianalýzy potvrdily pozitivitu Paula Pogby a francouzský záložník Juventusu má nyní týden na to, aby předložil prostřednictvím svých právníků obhajobu, která by mohla vést k rozhodnutí o diskvalifikaci. Ta se zdá nevyhnutelná, Pogbův současný klub má ale, na rozdíl od hráče, několik možností, jak s pátečním výsledkem testu naložit.

Jaké jsou možnosti, které se před Juventusem otevírají následkem potvrzení pozitivního testu Paula Pogby vysvětlil právník Grassani. Co tedy může klub učinit v případě diskvalifikace některého z hráčů za doping?

Porušení antidopingových sportovních pravidel představuje jedno z nejzávažnějších provinění, kterého se může profesionální sportovec dopustit, proto se musí podrobit lékařským odběrům, včetně odběrů krve a moči za účelem provádění antidopingových kontrol podle článku 9.2 kolektivní smlouvy.

V první řadě znamená pozitivní výsledek pozastavení činnosti, to de facto znamená, že fotbalista, který má pozitivní dopingový test, ale ještě nebyl příslušnými orgány souzen, nemůže vykonávat svou práci.

Na to navazuje právo klubu okamžitě pozastavit výplatu mzdy, což je výsada, kterou podle článku 5.5 umožňuje kolektivní smlouva ve velmi omezených případech. Dále je nezbytné vyčkat na výsledek disciplinárního řízení.

Kolektivní smlouva umožňuje klubu alternativně jednat o ukončení smlouvy, ten se ale musí, bez ohledu na případnou délku sankce hráče, odvolat k rozhodčí komisi, která se skládá ze tří soudců, jež do dvou až tří měsíců rozhodne ve sporu o ukončení smlouvy případně o její platnosti.

V případě sankce, která může být v současné chvíli pro Paula Pogbu například i dvouletá, záleží na tom, jak jsou v samotné smlouvě upraveny články o růstu mzdy. Existuje možnost, která ochraňuje klub, jelikož v tomto případě přerušení smlouvy závisí na zavinění hráče a ten by tedy neměl nárok na žádnou náhradu. To je ale možné potvrdit, či vyvrátit jedině nahlédnutím do pracovní smlouvy, kterou Paul Pogba v Juventusu podepsal.“

Ať už bude rozhodnutí disciplinární komise jakékoli, kauza Pogba se nyní oficiálně přesouvá mezi právníky, kteří budou nejdříve horlivě pracovat na samotné obhajobě francouzského záložníka, a zároveň budou s klubem rozebírat budoucí kroky a možnosti zrušení smlouvy.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články