Zpět na » Serie A » Reprezentační útočník Scamacca dal před Interem přednost Atalantě

Reprezentační útočník Scamacca dal před Interem přednost Atalantě

Reprezentační útočník Scamacca dal před Interem přednost Atalantě © iconsport.photo - ITalský útočník, Gianluca Scamacca, v dresu West Hamu

0

Líbilo se

05.08. - Fotbalový klub z Bergama na poslední chvíli vstoupil do jednání ohledně přestupu reprezentančního útočníka Gianlucy Scamaccy a byl úspěšný. Konkurenční nabídku Interu upozadil 30 miliony eur West Hamu a ročním platem 2,5 milionu pro italského hráče. Kladiváři navrhovanou částku okamžitě odsouhlasili, což znamená, že se Scamacca po roční zkušenosti v Premier League vrací do italské Serie A.

Italský reprezentační útočník, Gianluca Scamacca, bude opravdu v příští sezóně oblékat dres nerazzurri. Jeho novým zaměstnavatelem je ovšem Atalanta Bergamo a ne Inter Milán, jak se až do včerejšího rána zdálo.

Do hry vstoupila Atalanta Bergamo zdánlivě s křížkem po funuse poté, co Inter navýšil opětovně nabídku za přestup.. Ve skutečnosti ale Bergamo pečlivě studovalo situaci a jako kočka, která si hraje s myší, si pohrála s Inter Milán. West Hamu nabídla klubem požadovaným 30 milionů eur ve formě 25 milionů fixní platby, 5 milionů v bonusech a 10% z budoucího prodeje.

Ještě v pátek ráno italský útočník, Gianluca Scamacca, opakoval své přání hrát v příští sezóně pod vedením trenéra Inzaghiho v Interu Milán. V průběhu dne se ale situace zcela změnila a misky vah se naklonily na stranu Atalanta Bergamo. Rozhodující slově měl samotný hráč, jelikož nabídky obou klubů byly velmi podobné. A tak nakonec o dalším osudu hráče rozhodl nabízený plat, který by v případě Atalanty vyšší a Inter nezachránilo ani eso v podobě účasti v Lize mistrů.

Gianluca Scamacca představoval pro Inter variantu do útoku číslo jedna, z hlediska hráčských vlastností, tak z pohledu ekonomického. Takový, který by doplnil útočné trio Lautaro, Correa a Thuram. Nyní je Zhangův klub opět na startovní čáře a musí se poohlédnout jinde.

V řadě již čeká Beto, kvůli kterému Inter dokonce zahájil s Udinese, a Folarion Balogun, americký hráč Arsenalu Londýn. Jeho cena je ovšem vyšší než Scamaccova, klub z Premier League slevit nechce a požaduje 40 milionů eur. V užším výběru posil do útoku zůstává nadále také Alvaro Moraata, ale Inter jeho akvizici nepovažuje za reálnou. Věk španělského hráče podle klubu nekoresponduje s odstupným ve výši 21 milionů eur..

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články