Zpět na » Premier League » Premier League 2023/24: West Ham se zlepší, Wolves, Nottingham a Bournemouth budou bojovat o udržení

Premier League 2023/24: West Ham se zlepší, Wolves, Nottingham a Bournemouth budou bojovat o udržení

Premier League 2023/24: West Ham se zlepší, Wolves, Nottingham a Bournemouth budou bojovat o udržení © iconsport.photo - West Ham se musí zlepšit

1

Líbilo se

08.08. - PREVIEW Po sezónách bojů o evropské poháry West Ham spadl zpátky tam, kde se předtím plácal několik sezón. Dlouho neměl ani jisté udržení, to samé platí pro Nottingham a Bournemouth. Ti si nakonec jako nováčci zajistili účast v Premier League i pro další sezónu. Jak to ale bude příští rok? Dokážou si tyto celky opět zajistit záchranu? Nebo to pro ně bude boj s větrnými mlýny?

Wolves měli opravdu hororovou první polovinu sezóny. Není divu, že byl Bruno Lage odvolán. Pro zbytek sezóny byl klíčový příchod kouče Lopeteguiho. Jenomže Vlci jsou ve finančních problémech, museli prodávat, ale takřka vůbec neposílili. Jsou tu tak spekulace o tom, že španělský kouč by chtěl odejít. Před sebou nemá lehký úkol. Odešel Neves, Moutinho, Jimenéz a Collins, tedy důležití hráči. Kromě hostování měnících se v přestup, návratu Dohertyho a náhradního brankáře Kinga nepřišel nikdo. Zlepšení od Wolves čekat nemůžeme. Bude to bitva o udržení.

West Ham se v minulých letech úspěšně bil o evropské poháry. Najednou se ale cosi změnilo. West Ham byl dlouho namočený v sestupových bodách. Nakonec se zachránit dokázal, ale ligová sezóna nebyla dobrá. Moc nevyšly přestupy a snaha o technický fotbal prostě nevyšla. V Letošní sezóně by se měl West Ham vrátit do pohodlného středu tabulky. Moyes je zkušený kouč, ví jak na dlouhodobě špatné výsledky zareagovat. Bude ale důležité, jak dokáží Kladiváři nahradit Declana Rice. Pokud vyjde příchod Harryho Maguira, musí také doufat, že jeho chyby tým nebudou stát body tak jako v Manchesteru.

Declan Rice a Tomáš Souček

Nottingham přes léto změnil kompletně celý kádr. Přišlo více než 20 hráčů a nakonec to vypadalo jako zkáza klubu. Jenomže ve druhé polovině sezóny si to všechno naplno sedlo, v závěru přišla super gólová série Awoniyiho a hlavně skvělé výkony Keylora Navase. Právě post brankáře bude i letos klíčový. Dean Henderson zřejmě zůstává v Manchesteru United, Navas je zpátky v PSG a do Nottinghamu má přijít Turner z Arsenalu. Klíčová bude hlavně forma ofenzivních hvězd. Když jí měli, šlapalo to velmi dobře. Na více než letos to ale úplně nevidím.

Bournemouth se prezentoval pěkným fotbalem a byl schopný překvapit i velké týmy. Pamatujeme si na představení Ouattary proti Liverpoolu. Nakonec to sice bylo udržení jen tak tak a to díky dobrým výkonům v závěru, ale i to se počítá. Cherries ale nemají na to, aby v další sezóně boji o holý život unikli. Za mě ale letos do Premier League postoupily opravdu velmi slabé týmy, a o to více by to měly mít ostatní celky lehčí. Důležité je, aby nový kouč Iraola do branky nepustil noáčka Radua z Interu Milán. Pak je vymalováno. Brankář, co nemá ani na Championship. Neto je jistota.

Dango Ouattara

David Suchý / premierleague.com

Nejnovější články